Zayıflamayı Dayatan Yöntemlerin Sonuçları

Ancak, her kötü rüyanın olduğu gibi, bu zihniyetin sevimsiz şakaya benzer kötülüklerinin de sonu gelmektedir. Çok kısa bir süre içinde, dünyanın dört bir köşesinde insanlar, sağlıkları ve mutlulukları üzerinde dönen dolapları görerek, bu dönemi sonlandıracaklardır. Gerekli yasal donanıma sahip ülkelerde, insanlar kendilerini bile bile diyet tuzağına iterek, şişmanlamalarına, çocuklarının şişmanlamasına, ruhsal ve bedensel sağlıklarının ağır biçimde bozulmasına yol açan diyetçilerin, zayıflama diyeti ya da zayıflamayı dayatan diğer yöntemleri önerenlerin, bu yöntemlerin pazarlamasını yapanların peşine düşecektir.

Ortalık bir hayli karışacak, etraf toz duman olacak, sorumsuzca, üstelik çoğu zaman kaçınılmaz sonuçlarını bilerek insanları bu batağa iteleyenler hakkettikleri zararlara uğrayacaklar, böylesi önemli, bu kadar çok insanın sağlığını etkileyen bir konu üzerinde yıllarca gerçekleri görememiş ve hemen hemen hiçbir bilimsel düşünce üretememiş olan sözde bilim yuvaları da fırtınadan nasiplerini alarak, ciddi prestij kayıplarına uğrayacaklardır. Beyinlere bu kadar güçlü bir şekilde kazınmış, üstelik de çok basit bir mantık hatasından kaynaklanan böylesi büyük bir yanlışın, kitleler ölçütünde yerini doğrulara bırakması ancak büyük çalkantılar sonucunda olabilecektir. Bir yandan da tabii ki bu yanlışın, bazıları için aslında bilinçli bir yalan olduğu ve bu yalanın ardında, ne büyük çıkarların döndüğü de ortaya çıkacaktır.

İşte tüm bu çalkantılardan kazançlı çıkacak olanlar ise insanlar, insanlık ve elbette ki bilim olacaktır. Çoğunluğun inandığı ya da söylediğini bilim sayma saflığında olanlar ise gerekli derslerini almış olacaklardır.

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.