Yoyo Diyetleri Sağlık için Oldukça Zararlıdır

Kendimizi yoyo diyetleriyle aç bıraktığımızda, işlenmiş gıdalar yediğimizde, etrafımızı toksinlerle kuşattığımızda, tükenme sınırımızın ötesinde çalıştığımızda, bu seçimlerin hepsi de metabolizmalarımızın besinleri işleme, kalorileri yakma ve kiloyu ayarlama şeklini etkiler. Biyokimyamızı yararımıza ayarlayacak şekilde bu programı ustaca idare etmeyi öğrenmek için, hormonlarımızın şu anda nasıl zararımıza ustaca idare edildiğini anlamak zorundayız. Oysa Lida kullanmak yoyo diyetinden oldukça farklıdır zira kalıcı zayıflamayı sağlar ve düzensiz kilo alıp vermenin getirdiği olumsuz etkilerin böylece önüne geçmiş olur.

Bir uyarı: Birazdan okuyacağınız bazı şeyler pek hoş değil. Ancak mücadeleye başlamadan önce nelerle karşı karşıya olduğumuzu bilmek zorundayız.

Artık metabolizmanızın farklı hormonlardan ibaret olduğunu biliyorsunuz. Bu hormonlar normal işlev gördüklerinde her şey yolundadır kaslarınız uygun miktarda kan şekeri kullanır, insülininiz dengede kalır, tiroidiniz harıl harıl çalışır. Her şey dengelidir, enerjiyi aldıkça yakarsınız.

Ancak bu hormon seviyeleri tuhaflaşmaya başladığında, biri aşağılara iner, diğerleri kafalarını kaşır ve “Ha?” derler. Durumu açıklığa kavuşturmaya çalışırlar. Her bir beze homeostaza dönmek için ümitsizce hormonlarını normalden az ya da çok üretmeye başlar. İşte o zaman kilolar artmaya başlar. Vücudunuzun normal hormon fonksiyonlarının önüne çıkan herhangi bir faktör, metabolizmanız için sorun demektir. Burada unutmadan bir kere daha belirtmem gerekiyor ki Lida yosun tableti kullanmak hormon dengenizi hiçbir şekilde kötü yönde etkilemez.

Bir endokrin bozucu, vücudun hormonlarının normal çalışma biçimini bir şekilde değiştiren, herhangi bir madde veya etkidir. Hormonların aktivitesini birkaç şekilde arttırabilir, azaltabilir veya değiştirebilirler.

Bu eylemlerden herhangi biri olaylar zincirini başlatabilir. Diyelim vücudunuz bifenol A absorbe ediyor, polikarbonat plastik kapların bu kimyasalı içinde tuttukları sıvılara geçirdikleri ispatlanmıştır. Hayvanlarla yapılan çalışmalar, harici östrojenlerin vücuda otuz dakika gibi kısa bir sürede hızla daldığını, kan şekeri seviyesini düşürdüğünü ve insülin seviyelerini keskin bir şekilde arttırdığını bulmuştur. Yalnızca dört günlük bir maruz kalmadan sonra BPA pankreasın daha çok insülin salgılamasını ve vücudun daha çok insülin dirençli hâle gelmesini teşvik eder.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.