Yetersiz Beslenme ve Lida

Lida zayıflama hapları sayesinde sindirim sistemi düzene girerken metabolizma hızı da artacaktır. Daha kolay şekilde kilo vereceksiniz. Kısa sürede forma gireceksiniz. Enzimin tepkimeyi yürütebilmesi için askorbik asidin yardımı ve oksijen gereklidir. C vitamininin bu tepkimedeki işlevi enzim molekülündeki demirin indirgenmesi ile ilgilidir.

Lida kapsülleri c vitamini kılcal kan damarlarının kuvvetli olmasında da etkindir. Lida sayesinde ayrıca vitaminin yetersizliğinde kan damarları zayıflamakta, ufak darbelerle kanamalar görülebilmektedir. Ayrıca,c vitamininden yetersiz beslenen gine domuzlarında kanın akım hızının bozulduğu da gözlenmiştir.

C vitamininin vücudu enfeksiyonlardan ve tehlikeli toksinlerinden koruduğu yolundaki gözlemler tam olarak açıklığa kavuşmamıştır. Fakat lida kapsülleri sayesinde  nfeksiyonlar, vücut doku ve sıvılanndaki c vitamini miktarını azaltmaktadır. Bunun nedeni C vitamininin mikroorganizmaların yıkımı ve bakterileri öldüren öğeleri korumak için kullanılmasındandır.

Enfeksiyonda beyaz kan hücrelerinde vitamin c düzeyi düştüğünden makrofaj gücü azalmakta, bakteri öldürücü komplement aktivite düşmektedir. Normal C vitamini gereksiniminin karşılanması ile dokulardaki miktarların yeterli düzeyde tutulabildiği rapor edilmiştir. Bununla birlikte, şiddetli enfeksiyon ve bakteri zehirlenmelerinde alınan c vitamini miktarının arttırılması gerektiği görüşünde olanlar da vardır. Askorbik asidin insan serumundaki bağışıklık öğelerinden IgA, IgM ve komplement düzeylerini arttırdığı, virüslerin aktivitelerini engellediği bildirilmiştir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.