Yemek Kültürünüzü Lida ile Değiştirin

Yemek kültürünüzü Lida ile değiştirinGerçek gıda diyerek tam olarak ne demek istediğimi merak ediyor olabilirsiniz. Gerçek gıda nedir? Bu gıdalar lida ile desteklenen diyetlerde kullanılmalıdır. Biz Amerikalılar da sanal yiyecekler yemeyiz, orası kesin. Peki Fransızların beslenme tarzını Amerikan beslenme tarzından daha “gerçek” yapan ne? Amerikan tarzı beslenmede obezite riski daha fazladır ve lida zayıflama hapı ile önlem alınmalıdır. Geleneksel Fransız beslenme tarzı her zaman taze, besin değeri yüksek ve çok az işlemden geçmiş yiyecekler üzerine kuruludur. Tam gıdalardan oluşan bir beslenme tarzıdır. Geleneksel olarak Fransızlar her gün pazara uğrayarak taze sebze, meyve, balık, et ve süt ürünleri satın alır. Yerel çiftçilerin, insan yapımı ürünlerle zenginleştirilip kimyasal gübre kullanılan topraldarda değil, doğal olarak zengin besin öğeleri içeren topraklarda yetiştirdikleri yiyecekleri yerler, binlerce kilometre öteden kamyon, gemi ya da uçakla getirilenleri değil.

Tarihsel olarak Fransızlar atıştırmalık, abur cubur ya da fast food yemez. Bu şekilde beslenmek lida diyetlerinde size avantaj sağlar. Zeytinyağı ve kabuklu yemişlerden sağlıklı tekli doymamış yağlar, balıktan omega 3 ve peynirden de az miktarda doymuş yağ alırlar. Gene de ortalama bir Amerikalıya göre çok daha fazla sebze yerler; bunlar da fitobesinler açısından zengindir. Amerikalılara göre daha fazla bakliyat ve taze mevve tüketirler. Ayrıca yedikleri yiyeceklerin etiketlerinde yer alan malzeme listesiyle de uğraşmak zorunda değildirler, çünkü etiketlenmesi gereken fazla yiyecek yemezler. Eğer lezzetli yemeklere karşı koyamıyorsanız doğal iştah kesici lida kapsül ile kendinize dur diyebilirsiniz.

Birkaç nesil önce ABD’deki yeme kültürü buna çok benziyordu. Büyükannemin beslenmeyle ilgili öğüdü basit ve güçlüydü: “Taze al, taze ye.” Ben de aynı duyarlılığı kendimce geliştirdim: “Eğer üzerinde gıda etiketi varsa, yeme.” Her şeyden önce doğada yetişen kaç tane gıda etiketi görüyorsunuz? En son ne zaman üzerinde barkodu olan bir şeftali aldınız.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.