Yeme İsteğinizi Lida İle Frenleyin

Zayıf insanlar genellikle akılcı bir noktaya kadar yemeyi başarırlar. Karınlarını çok fazla doyurup, rahatsızlık hissetmek, yemekten sonra yürüyüşe çıkmak onların işi değildir. Çok lezzetli bir yiyecek tabaklarında kalsa bile yemeyi sürdürmek istemezler.Tabaklarındaki tüm yemeği bitirmek için Lida kapsül ile baskı hissetmezler.Öte yandan siz, aynı noktada yemeği bırakacak olursanız kendinizi rahatsız hissedersiniz. Böyle hissetmeniz için üç ayrı neden vardır:

  1. Bir sonraki öğün saatinden önce açlık hissetmekten korkarsınız.
  2. İstediğiniz kadar yemeyecek olursanız, kendinizi yoksun bırakılmış hissedersiniz.
  3. Sağlıklı olan ölçünün çok üzerinde yemeye alıştığınız için daha fazla yiyecek istersiniz. Hatta, abartılı şekilde karnınızı doyurmayı “normal” ölçü olarak kabul edersiniz. Aslında olması gerekenden çok daha fazla yemek yemişsinizdir.

Çalışma arkadaşlarımdan birinin evinde yediğimiz bir yemekte şu olgu dikkatimi çekti. Toplam on kişiydik. Genellikle kişilerin ne yediğine pek dikkat etmem, ancak o akşam özellikle dikkat etmek için çaba harcadım. Şu durum dikkatimi çekti: Biz iki kişi (iki bayan) çok az yedik. Erkeklerden üçü (üçü de normal kilodaydılar) bizden biraz daha fazla yediler. Ancak abartmadılar. Geriye kalan beş kişi (hepsi de aşırı kiloluydu) hepimizden çok daha fazla yediler.Bazen kendinizi frenlemek güç olur bu nedenle kilo alımı kaçınılmazdır.Fakat alınan kilolar kısa zamanda Lida bitkisel hap ile kısa zamanda verilebilir.Lida desteği ile yedilerinizi kısıtlamaya gerek kalmaz.Hafif yiyenler, atıştırmalık yiyeceklere ve küçük kanepelere ellerini bile sürmediler. Daha sonra da biraz başlangıç yemeği, sebze ve pilav yediler. Orta derecede yiyenler, bir miktar kanepe yediler ve tabaklarındaki tüm yemekleri bitirdiler. Aşırı yiyenler ise bir hayli kanepe ve kuruyemiş atıştırdıktan sonra tabaklarındaki tüm yemekleri bitirdiler. Hâlâ aç olamazlardı ama tabaklarına ikinci kez yemek aldılar ve onları da silip süpürdüler. Daha sonra da kocaman tabaklarda tatlı yediler.

Doyma noktasını geçmiş olmalarına karşın neden bu kadar çok yemek yemişlerdi? Büyük bir olasılıkla hepsinin aklından şöyle düşünceler geçiyordu:

  • Yemekler çok lezzetli. Yemek istiyorum.
  • Bu özel bir durum. Abartabilirim.
  • Ev sahibine çabalarının değdiğini göstermem gerek.
  • Böylesine müthiş yemeklere karşı direnemeyeceğim.

Büyük olasılıkla aşırı yemelerinin bir diğer nedeni de yemeğin sonunda kendilerini tıka basa tok hissetmek istemeleriydi.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.