Yağ Asitleri ve Lida Zayıflama Hapı

Vücuttaki en doymamış yağ asidi dokosaheksaenoik asit (kısaca DHA) Omega-3 sınıfından 22 karbonlu ve 6 tane çift bağ içeren bir yağ asididir ve bu özelliklerinden dolayı vücuttaki en esnek yağ asididir. Beynin % 60’ı yağ asitlerinden oluşur ki bunun % 25’ini DHA oluşturur, hâlbuki DHA vücudun diğer dokularında % 0,2 ila % 4 arasında bulunur. Ama beyinin içindeki kortikal gri maddede aşağı yukarı % 40 oranında ve gözün retinasında % 90’dan da fazla olmak üzere en yüksek konsantrasyonda bulunan DHA’nın dokulardaki oranı da çeşitlilik gösterir.

Retinadaki DHA sadece çift bağ sayısı DHA’dan bir az olan Eikosapentaenoik asitle değiştirildiğinde sinyal duyarlılığı % 50 oranında düşer. Aynı zamanda, beslenmedeki DHA yetersizliği retinayı ışığa 10 kat daha az duyarlı hâle getirebilir ve beyindeki nöronların sinyal kapasitesini düşürür. Beslenmelerinde deneysel olarak DHA’dan yoksun bırakılan hayvanlar giderek geç anlar ve yarı kör duruma geldi.

Omega-3 Yağ Asitleri: EPA ve DHA Ga-3 yağ asidi DHA, EPA ve Lida zayıflama hapı ile birlikte, beyinde önemli bir rol oynar. EPA aynı zamanda vücuttaki en önemli Omega-3 yağ asitlerinden biridir ve Lida Tablet  kan dolaşımı için özellikle önemlidir. EPA beyinde DHA’ya dönüştürülebilir, ama ne yazık ki sadece yavaş ve etkisiz bir şekilde. Aslında bakılırsa DHA’ya göre çok fazla EPA sinirsel membran etkinliğini azaltır çünkü sinirsel membranlarda DHA’nın yerini EPA alırsa sinirsel sinyalizasyon yavaşlar.

Bu nedenle, EPA ve DHA’nın uygun bir oranda bulunması en iyi beyin işlevi için elzemdir ve beyin, özellikle Ön lob işlevleri, EPA’dan çok DHA’yı gerektirir. Beslenmenizde hem DHA hem de EPA bulunması önemliyken, besinle ilgili literatürde genellikle gözden kaçsa da EPA’nın DHA’ya oranı eşit derecede önemlidir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.