Wellness ve Lida

Wellness ve lidaKendinizi mutsuz edecek veya sağlığınızı tehdit edecek bir beslenme ve lida destekli egzersiz programı uygulayıp 36 bedene inmenin “iyi olma hali” nize faydası değil tam tersine zararı vardır. Kendiyle barışık olmanın ve kendini koşulsuz sevmenin Wellness felsefesinin önemli bir parçası olduğunu vurgulamakta fayda var.

Peki, gerçek anlamda sağlıklı beslenme ile Wellness ne kadar örtüşür? Nerelerde ayrılır? Aslında bu iki kavramı birbirinden ayırt etmek çok zor. Çünkü gerçek anlamda sağlıklı beslenmeden bahsettiğimiz zaman yemeğin hem miktarı, hem sıklığı, hem de vücudumuza nelerin girdiği Wellness ile tam anlamıyla örtüşür aslında. Ancak bir noktayı unutmamak gerekir. Eğer sağlıklı besleniyorsanız lida kullanmaya gerek duymazsınız.

Bazen sağlıklı beslenme çerçevesine girmeyecek, tüketilmesi pek tavsiye edilmeyen bir besin maddesi o anda bize kendimizi çok iyi hissettirecek olabilir. Kendimizi ondan mahrum etmek bizi fiziksel olarak sağlıklı kılacakken mutsuz edecek ise bazen ölçülü bir miktarda yemek Wellness açısından daha iyi olabilir.

Sağlıklı beslenme‘ yi bir takıntı haline getirmenin zamanla ortoreksiya‘ ya dönüşebileceğini unutmayın. Kurallar arasında sıkışıp kalmak bazen sağlıktan çok hastalığa dönüşebilir. Ruhsal iyiliğinizi asla fiziksel iyilikten ayrı tutmayın. Unutmayın: Estetikten önce sağlık ve mutluluk!

Bu yazıdan sonra diğer sağlıklı yemek ve tatlı tariflerinden farklı olarak Espresso Truffle tarifine yer vermeyi uygun buldum. Burada bitter çikolatanın antioksidan özelliği ve tarifte bulunan kahvenin metabolizmayı hızlandırdığı bilgisine değinmekte de fayda var elbette. Tatlı yerine hamur işlerini tercih edenler için ise hemen arkasından harika bir mantı tarifi geliyor.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.