Uzun Yaşamın Sırrı Lida Olabilir mi?

Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı öncelikle düzgün beslenmek sonrada Lida zayıflama hapları ile zayıflamak Lida form hapları diyetsiz bir yaşam sunduğu için beslenmenizden geri kalmıcaksınız yeterince protein, vitamin, kalsiyum aldığınız için sağlığınız yerinde olacak, Lida kapsülleri sırasında diyet yaparsanız sağlıksız ve faydasız olabilir. Lida’ nın farkı düzenli ve sağlıklı kullanımında inanılmaz etki yaratacaktır. İdeal forma kavuşmanın Lidayla bambaşka olduğunu unutmayınız. Adolesans (ergenlik, 1218 yaş arası) döneminde beslenme adolesans kız çocukta 1011 yaşlarında, erkek çocukta 1213 yaşlarında pübertenin (buluğ) ilk işaretlerinin belirmesi ile başlar; 1820 yaşları arasında pübertenin tamamlanması ve büyümenin durması tamamlanır.

Pübertenin ve adolesans döneminin başlamasının yaş yanında vücut ağırlığı ile de ilişkisi vardır ve genellikle vücut ağırlığı 30 kg’a ulaşınca püberte başlar. Pubertenin başlamasını izleyen ilk yıllarda boy uzaması çok artar (püberteye bağlı boylanma sıçraması); 34 yıl içinde pubertenin tamamlanması ile boy uzaması durur. Boy uzamasının durmasına rağmen iyi beslenen, yeterli kalsiyum alan ve fizik egzersiz yapan gençlerde 34 yıl daha kemik kitlesi artmaya devam eder. Kemik kitlesindeki bu artış ileride postmenopozal ve senil osteoporoza karşı koruyucu olma açısından önemlidir. Adolesans dönemindeki hızlı boylanma yüksek enerji ve protein alımını, kemik kitlesindeki artış yüksek kalsiyum alımını gerektirir. Bu yaşlardaki besin ihtiyaçları için bölüm 3’teki tablolara bakılabilir.

10 ile 20 yaş arasında (ortalama): (a) yağsız vücut kitlesi oğlanlarda 25’ten 63 kg’a, kızlarda 22’den 42 kg’a; (b)yağ kitlesi oğlanlarda 7’den 9 kg’a, kızlarda 5’ten 14 kg’a çıkar. (c)trisepste deri kıvrımı kalınlığı (deri altı yağ dokusunu gösterir) kızlarda gittikçe artarak 11’den 16 mm’ye tırmanırken, oğlanlarda 15 yaş civarında en düşük noktasına inerse de başlagıçtaki 9 mm’lik değer süre sonunda da 9 mm kalır. Laktovejetaryenler (süt ve süt ürünü alan vejetaryenler) de demir eksikliği riskindedir; çünkü süt ve süt ürünlerini artırarak protein eksikliği önlenebilir; fakat bu gıdalar demirden fakirdir. İyot eksikliği dünyada en yaygın görülen besinsel eksikliktir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.