Uzun Vadeli Diyetlere Son

Uzun vadeli diyetlere sonVitaminler genellikle bitkilerden alınmaktadır. Bir kısmı suda erirken (B, C, P, H) bir kısmı yağda erime (A, D, E, K) özelliği gösterir. Bu vitaminler lida kapsül kullanımı sırasında son derece önemlidir. Fakat lida kullanımı sırasında vitamin takviyesi almadan önce doktorunuza danışın. Ancak hangi besinde ne oranda vitamin bulunduğu konusu hâlâ tam bir netliğe kavuşmamıştır. Fakat tahıllardan yapılan ekmeğin zengin bir vitamin ve mineral kaynağı olduğu bilinmektedir.

Besinlerin “pazardan alındığı miktarlarda vücuda girmediğinin” bilinmesi önemlidir. Beslenmede en önemli noktalardan biri de budur. Besinler yenmek için hazırlandığında bir miktar artık bırakırlar. Bu nedenle besinlerin besleyici değerleri, bunların kimyasal yapılarına, hazırlanışına, sindirilme oranına ve organizmanın bunu kullanma miktarına göre değişir. Bu oran lida kapsül kullanımı sırasında değişiklik gösterebilir.

Bütün bunların yanında besinlerin posalı olması veya “balastik” tabir edilen maddeleri ihtiva etmesi de gerekir. Sindirimi ve hazmı kolay gıdalarla diyet yapmak daha hızlı zayıflamanızı sağlayacaktır. Selüloz gibi bu maddeler, büyük çoğunlukla sindirilmeden atılır. Ancak bağırsaklarda bulundukları zaman faydalı olurlar. Sindirim kanalını harekedendirirler. Buradaki toksinleri emerek sindirim kanalının temizlenmesine katkıda bulunurlar.

Hiç selüloz almadan beslenen insanların karaciğer ve böbreklerinde zamanla kanamalar olduğu saptanmıştır. Bu nedenle “posalı besinlerin sindirilemeden yağa dönüştüğü ve bu nedenle posalı besinlerin alınmamasını” belirten diyederin hiçbir bilimsel temeli yoktur. Bu şekilde uygulanan diyetler uzun vadede zararlı olmaktadır.

Bütün bu anlatılanların ışığında, sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı edinildiğinde varsa fazla kilolardan kurtulmak için, bedeni yormadan yapılan düzenli egzersizler veya daha hareketli bir hayat tarzı size yardımcı olacaktır. Bu faktörlerin dışında kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız lida diyet hapı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.