Uyku Bozuklukları ve Lida

İnsanlar diyet yaparken uyku düzensizlikleri yaşarlar, yani aç kalmak uykusuzluğa neden olabilir. Diyet yaparken aç kalmamaya dikkat etmeliyiz. Sağlıklı biçimde kilo vermek istiyorsanız diyet yerine daha güvenli lida zayıflama haplarını kullanabilirsiniz. Forma kavuşmanın sadece lida kapsülleri ile gerçekleşeceğini söylemek mümkündür.

İstediğiniz kadar yemek yeyin yinede lida sizi inceltmeyi başaracaktır. Güvenilir olması nedeniyle lida kapsülleri tercih edilmektedir. 1992 yılında, scandinavian journal of rheumatology’de yer alan bir çalışmaya göre, uzun süreli nsaıd kullanıcıları, bu ilaçları kullanmayan hastalara göre altı kat daha fazla hastaneye yatmaktadırlar.

Gastrointestinal sebeplere bağlı ölümler iki kat sık yaşanır ve ülsere bağlı komplikasyonlardan ölen tüm hastaların yarısının yakın zamanda nsaıdler kullandığı tespii edilmiştir. Özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de lida diyetlerinde gıda tüketimi yani lida kapsüllerini kullanırken doğru gıda tüketimidir.

1996 yılında, archives oflnternal medicine’da yer alan bir araştırma, nsaıdler alan hastaların, akut böbrek yetmezliği geçirmelerinin dört ila on yedi kat mümkün olduğunu saptadı.1996 yılında, physiological behavior’da yer alan bir araştırmada, nsaıdlerin melatonin üretimine müdahale ettikleri ve uyku sırasındaki melatonin üretimini yüzde 75 oranında azalttıkları görülmüştür.

Melatonin üretimindeki azalma, uyku bozuklukları ve kanserle ilişkilendirilmektedir.  1996 yılında ı.ancet’da yer alan bir araştırma, herhangi bir formda alınan aspirinin gastrointestinal kanamalara yol açtığını ortaya koydu. Bir aspirin bile kanamaya neden olabilir.

Nsaıdler, prostâglandin adı verilen haberci moleküllerin görevlerini engelleyerek bağırsak kanamalarına sebep olurlar. Bazı prostaglandinler inflamasyon ve ağrılara sebep olurken, bazıları iyileşmeyi ve onarımı sağlar. Nsaıdler her iki türü de engeller. Bağırsak yolları hızla yenilendiğinden (yaklaşık her üç günde bir), yenilenme sürecini engellemek, zayıf, iltihaplı ve geçirgen bağırsak yollarına neden olur.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.