Sütün Zararları ve Lida

Sümüksü maddeler hastalıklara neden olan bakterilerle dolup taşar. Hastalıkları doğal yöntemlerle tedavi edenler, inek sütünün hayatımız boyunca bedenimizde oluşan sümüksü maddelerin kaynağı olduğuna inanırlar. Bu nedenle inek sütü içenler bedenlerini nezle, soğuk algınlığı, astım, bronşit ve başka pek çok hastalığa yol açan bakterilerin yuvası haline getirmiş olurlar. Lida kullanımıyla bu sümüksü maddeler ulaşımı arasında bir bağlantı yoktur, Lida yorumları ‘na göz atarsanız hiç bir Lida kullanıcısının böyle bir sorunla karşılaşmadığını görürsünüz.

Sözü edilmesi gereken bir konu daha var; günümüzde üretilen sütler çevre kirliliği nedeniyle de, özellikle çocuklar için zararlıdır. Sütün içindeki kalsiyum hemen her zaman radyoaktif bir element olan stronsiyum-90’la birlikte bulunur. Stronsiyum-90’ın molekül yapısı kalsiyumunkine benzer ancak daha büyüktür. Stronsiyum-90 bedenimize girdiği zaman, molekülleri iskelet sistemimizdeki kalsiyum moleküllerinin yerini alır. Bu nedenle süt içenlerin, özellikle el ve ayak parmaklarının eklemleri büyümüştür ve sık sık kalça ve diz eklemleriyle ilgili hastalıklara yakalanırlar.

Kalsiyum, yağ ve kolesterol

Sütün kemiklerimizin gelişimi için gerekli bir element olan kalsiyum bakımından zengin olduğu inkâr edilemez. Peki, kabuklu yemişler, lahana, havuç, kırmızı pancar ve haşhaş tohumu? Aslına bakarsanız bu saydıklarımız, üstelik başka bileşenlerle uygun oranlarda alındıkları takdirde çok daha kolay sindirilebilen ve daha yüksek oranda kalsiyum içerirler. Hem bunlar Orjinal lida kullanımına da destek verirler.

Süt aynı zamanda hayvansal yağlar içerir ve bilindiği üzere, yağ, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarının ana nedeni olan kolesterol düzeyimizi yükseltir. Sütün kaymağının alınmasının nedeni de budur. Ancak bu işlem yapıldığı zaman sütün bileşenlerinin doğal oranları bozulmuş olur. Bu tür süt içmek, bedenimizin fosfor ve kalsiyumu dengeli bir şekilde kullanma yeteneğine müdahale eder. Sonuç olarak bedenimizin kalsiyumu tutma yeteneği düşer. Yetersiz kalsiyum tutulması ise kemik erimesinin başlıca nedenlerinden biridir. Sütün yağının alınmasının nedeni dolaşım sistemimizi korumaktır (benim bu genel kanıya katılmamamla birlikte) fakat bu kez de iskelet sistemimizi mahvetmiş oluruz. Süte gerçekten sağlığımızı böylesine riske atacak kadar bağımlı mıyız?

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.