Su Metabolizması ve Lida

Su metabolizması ve LidaMineraller, hücre basıncını sabit tutar. Su metabolizması ve asit baz dengesini sağlar. Kas, sinir sistemi ve enzimler için gereklidir. Vücut ağırlığının % 4″ ü minerallerden oluşur. Mineraller içinde sodyum klorür ve kalsiyum sülfat önemli yer tutar. Fosfor; yağ, karbonhidrat ve proteinlerin yapısında bulunur. Kükürt, amino asit ve enzimlerin yapısında bulunur. Balıklara oranla, kabuklu deniz ürünleri iki misli daha fazla mineral madde içerirler. Balık etinde iz mineraller(elementler); Mn, Fe, Cu, Zn, Co, 1 vardır. Bu mineraller hormon ve enzimler için gereklidir. Fazla miktarda alman flor. selenyum ve molibden canlı ağırlık artışım azaltır. Yenen gıda çeşidi ne kadar fazla olursa, a kadar fazla iz mineral alınmış olur. Mineral alımı Lida diyetlerinde de yeterli miktarda olmalıdır. Aksi takdirde yağ depolama söz konusudur. Yağ depolamaya karşı Lida kullanmak uygun olabilir.

Terle, minerallerin çoğu atılır. Spor yapanların ve hareketli insanların terle attıkları mineraller geri alınmalıdır. Yeterli ve dengeli beslenen kişilerde herhangi bir sorun oluşmaz. Bütün minerallerin aşırı dozda alınması, toksik belirtilere sebep olur. Bu toksik maddeler Lida zayıflama hapı kullanılmaz ise vücudunuza zarar verebilir. Sodyum ve potasyum haricinde ki mineraller suda zor çözünen bileşikler oluştururlar.

Hemoglobinin yapısında yoktur, ancak hemoglobinin yapımı ve demir alımı için gereklidir. Hemoglobine bağlı demirin korunması, hücre gelişmesi ve bakır içeren enzimle riçin önmelidir. Bakır, demir emilimi ve hemoglobin sentezi için gereklidir. Ağızdan alınan demir, mide ve bağırsakların üst kısmında emilir. Bakır alımı Lida kullanımı sırasında önem arz etmez. C vitamininin vücutta kullanımı için bakıra ihtiyaç vardır. Bakırın yarısı kaslardadır. Karaciğerde depolanır. Karaciğer, beyin, kalp ve böbreklerde fazla miktarda vardır. Yetişkin insan vücudunda 70-80 mg bakır bulunur (bazı literatürleri 100-200 mg bildirmektedir). Bazı enzimlerin bileşiminde bulunur. Bakır Fazla Alınırsa: Bakır, fazla olursa toksik etki oluşmakta ve bazı enzimlerin çalışması engellenmektedir. Fazlası zehirlenmeye yol açar.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.