Şişmanlık ve Zayıflık

Şişmanlık ile zayıflık, zihinsel olarak aynı strateji ve aynı zihinsel hatadır ama sonuçları farklıdır. Şimdi; anoreksiya ile zayıflayamayan iki kişi arasındaki zihinsel benzerlikten bahsedelim. Bir çoğunuzun hatırı sayılır kilolar verdiğine eminim. Çok isteyip de zayıfladığınız zamanlar olmuştur. Bedensel olarak zayıfladığınız o zamanlarda, zihninizdeki imajınızı da zayıflatmayı başardınız mı peki? Eğer başaramadıysanız, o kadar kiloyu vermek bir işe yaramayacaktır; çünkü, verdiğiniz kiloyu bedensel olarak vermiş olabilirsiniz ama zihninizde hâlâ şişmansanız. Bir süre sonra bilinçaltınız bu durumdan sıkılır.

Yeterince çaba gösterdiğini ama hiçbir sonuç alamadığını düşünür. Hiçbir sonuç alamadığını düşünen bir zihin, belirli bir zaman sonra çabalamayı kesecektir. Hevesi kaçacaktır. Hevesi kaçan bir zihin sizin için gerekli olan kimyasalları da salgılamayı keser.
Bu durumda yaptıklarınızın boşa gittiğini hisseder ve bir anda başa dönersiniz. Verdiğiniz o kadar kilo boşa gider. Unutmayın önemli olan bu işi zihinsel farkındalıkla başarmaktır.

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.