Sinir Hücreleri ve Lida Yosun Hapı

Lida zayıflama hapı ile beyin ve sinir hücrelerinde kolesterol üretim hızı, bildiğiniz bütün organlardan çok daha fazladır. “Hücresel kolesterol üretim hızı” deyince beyin ve sinir sistemi hücreleri karşısında, karaciğer hücreleri dâhil bütün hücreler çok gerilerde kalır.

Lida diyeti uygularken yaşlandığımız süre içinde beyin hücrelerindeki kolesterol sentez hızı da, bütün hücrelerde olduğu gibi bize göre sürekli azalır. Araştırmacılar inanılmaz bir şekilde, kan kolesterol düzeyine takılıp kalmıştır, çoğu bu durumu göremez. Beyin başta olmak üzere bütün doku ve organlar zaman içinde hücresel kolesterol üretme yeteneğini kaybederken, karaciğer organı bu genel durumun dışında kalabilir mi?

Bizce karaciğer hücreleri, bütün organizma hücrelerini etkileyen bu genel durumun dışında kalamaz; organizma temelde bir bütündür! Yaşlandıkça doku ve organlarımızın sahip olduğu bütün hücreler, hızlı kolesterol sentezleme yeteneğini kaybeder. Buna karaciğer hücreleri de dâhildir. Yaşımız ilerledikçe çıkan beyin ve sinir sistemine ait rahatsızlıklar da bu durumun göstergeleri arasındadır.

Lida kapsül sinir sistemi ve beyin yeterli miktarda kolesterol molekülleri üretemezse ne mi olur? Tahmin etmek için, ninelerimizi ve dedelerimizi gözlemlemeniz yeterlidir. Çoğumuzun ailesinde biraz durgun ve masum, belki biraz sinirli, kızgın büyüklerimiz vardır. Onlara bakmak, kolesterol ve beyin steroidleri azalmış kişilerdeki genel görünümü akıl yoluyla kavramak için yeterli olacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.