Sağlıklı Gıdalarla Zayıflama

Sağlıklı gıdalarla zayıflamaGıda satışının, hava kirliliği ve global ısınmadaki sorumluluğu daha azdır, buna rağmen çok da etkisiz değildir. Tıpkı su kirliliğinde olduğu gibi, hava kirliliğini de ikiye ayırabiliriz: yaygın ve toksik. Gıda, bunlardan ilkinin yüzde 17′ sinden ve ikincisinin yüzde 9′ undan sorumludur. Bu tip etkenler lida ile sağlıklı kilo vermenizin önüne geçen faktörlerdir. Bir kısmı, traktör ve diğer çiftlik teçhizatında; ambarların ve diğer çiftlik yapılarının ısıtılması ve ışıklandırılması benzin ve diğer yakıtların kullanılmasından kaynaklanır. Fakat hava kirliliğinin diğer önemli kaynakları, kimyasal gübre ve böcek ilacı imalatı, gıda işlenmesi ve gıdanın restoranlarla depolara sevkiyatı olarak belirtilebilir.

Gıda, tüketicilerin toplam global ısınma etkisinin yüzde 12’sinden sorumludur. Hava kirliliğine sebep olan unsurlardan pek çoğu aynı zamanda global ısınmaya da yol açar. Fakat, gıdaların marketlere sevkiyatı daha büyük bir işleve sahiptir global ısınmada toplam gıda etkisinin yaklaşık dörtte biri. Bu etki lida form hapı ile desteklediğiniz diyetlerde tükettiğiniz gıdalara da yansıyor.

Gıdanın yaşamlarımızda oynadığı önemli rol göz önüne alındığında bunun büyük çevresel etkileri anlaşılabilir. Sadece ağırlık bağlamında, Amerikalıların günlük olarak en çok kullandığı, gıdadır. Amerikan beslenme kültüründe genellikle fazla kalorili gıdalar tercih edildiği için lida kullanımı şarttır. Bu şekilde kilo verme sağlıklı şekilde gerçekleşir. İnsanlar marketlerde kağıt ya da plastik torba tercihi hakkında kaygılanmalarına rağmen, söz konusu maddeler fazla malzeme harcanmasını gerektirmez. Plastik torbaları seçtiğiniz ve bunların hepsini tüm yıl boyunca biriktirdiğiniz takdirde, sonuçta 3.5 kilogramlık bir ağırlığa ulaşırsınız. Buna karşılık, ortalama bir Amerikalı yılda 265 kilogram süt ürünleri, 30 kilogram sığır eti, 23 kilogram tavuk eti, 127,5 kilogram meyve ve büyük miktarlarda sebze, tahıl ve diğer ürünleri tüketir. Tüm bu gıdanın yetiştirilmesi, işlenmesi ve sevkiyatının çevreye büyük ölçüde etki etmesi şaşırtıcı değildir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.