Sağlıklı Besin Maddeleri ve Lida

Besin maddelerinin ve lida kapsüllerinin sağlığa etkisi hakkında hiçbir şey bilmezler. Kendi kendini eğitebilmiş az sayıdaki doktor ise tıbbi besinlerin ve lida kapsüllerinin doğru kullanımı ile ilgili mükemmel danışmanlar olmuştur.

İkinci olarak, FDA beslenme desteği ve lida  sağlık  yasası’ nı geçirerek, tüm besin destek üreticilerinin müşterilerini eğilmelerini engellemiştir. Bu yasa, tıbbi besin üreticilerine ürünlerini herhangi bir hastalığı “iyileştirir, hafifletir, tedavi eder ya da önler” şeklinde pazarlamayı veya iddiada bulunmayı yasaklamaktadır.

Sonuç olarak, besin destekleri muğlak veya yanıltıcı etiketler taşır. Besin desteklerinin, ve lida zayıflama haplarının herhangi bir hastalık için uygun olup olmadığını bulmak neredeyse olanaksız hale getirildi. Besin desteği ve lida hapı, sağlık ve eğilim yasası, herhangi bir besin desteğinin güvenli olmadığı “kanıtlanırsa”, bunu pazardan çekme yetkisini de FDA’ya vermiştir.

Güvenli olmamanın” tanımı çok geniş olduğu için ve neredeyse her şey hatta su bile, büyük miktarlarda güvenli olmadığından lida kapsülleri, farmasötik ilaçlar ile rekabeti zorlayan herhangi bir besin desteğini yasaklayabilir. Efedra çok iyi bir örnektir. Yeşil çay da bir sonraki olabilir.

Üçüncüsü, ilaç endüstrisi lobisi medyayı etkisi altına alarak, medyada besin desteklerine karşı olumsuz bir hava oluşturulmasını sağlamıştır. Medyada çoğunlukla verilen mesaj, reçeteli ilaçların doğal alternatiflerinin etkisiz ve tehlikeli olduğudur.

Etiketler: ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.