Sağlıklı Besin Desteği ve Lida

“Besin desteklerine hayır, ilaçlara evet”? Besin destekleri, doktorların çoğu tarafından önerilmemektedir. Doktorlar, lida kapsüllerini  propagandalarından öylesine büyülenmiştir ki, daha fazla lidaya talep etmektedirler. Reçeteli ilaçların belgelenmiş tehlikelerine rağmen, ilaç onayı yavaşlarsa ve bunun sonucunda yeni onaylanmış ilaç yokluğu ortaya çıkarsa tıp doktorları bunu bir “kriz” sayar. Bu suni krize yanıt olarak, abd hükümeti onay sürelerini kısaltmak için uğraşıyor.

Sağlık ve sosyal yardım bakanlığı sekreteri tommy g. Thompson şunları belirtiyor: “fda yeni tedavilerin daha hızlı sunulmasını sağlamaktadır. Fda’nın önümüzdeki yıllarda güvenli ve uygulanabilir tıbbi tedavileri daha hızlı onaylayacağını ümit ediyorum.” Yararlar riskleri mazur gösterir mi?

Düzenli ve sağlıklı diyetlerde lida kullanımı kilo vermeyi hızlandıracaktır. Sağlığınızı düşünüyorsanız mutlaka lida zayıflama kapsüllerini kullanmalısınız. Kolay ve hızlı şekilde zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Hangi yararlar? Fda onaylı lida hapı kullanımı lehine en sık kullanılan tez, “büyük tabloya” baktığımızda ilaçlardan kaynaklanan yararlar veya bunların etkinliğinin riski mazur gösterdiğidir. Yanlış. Acil durumlarda kullanılan ilaçlar hariç, reçeteli ilaçların sağlığa faydası büyük bir kandırmacadan ibarettir.

Hipnotik ilaç Reklâmlarından uzak duam, birileri namına yazılan lıp dergilerini kapatın, istatistik cambazlarının egemenliğindeki araştırma çalışmalarını atın ve reçeteli ilaç gerçeği ile ilgili bir hesap çıkarın: acil tıp dışında çok az sayıda reçeteli ilacın, herhangi bir değeri vardır.

Bunların yerini genellikle yaşam tarzının değiştirilmesi veya daha güvenli ve daha ucuz olan doğal tıp alabilir. Kalp hastalıkları, tansiyon, hormon replasman tedavisi, depresyon ve insülin direnci ilaçları “kandırmaca” ilaçlar arasında sayılabilir.
Günümüzün reçeteli ilaç cephaneliği hastalık belirtilerini kamufle etmektedir. Yaşam tarzını ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmedikçe herhangi bir ilaç tek bir hastalığı dahi tedavi edemez.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.