Protein Tüketimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Standart olarak kabul edilen değerler normal koşullardaki yetişkin bireyler içindir. Lida kapsül kullanımı sırasında bu değerler gözönünde bulundurulur. Büyüme süreci ayrıca protein alımını gerektirir. Büyüme zamanlarında vücudun protein yoğunluğu hesaplanmıştır. Buna göre yeni doğan bebeğin vücudunun ortalama %1.83’ü azottur. Bu miktar bir yaş sonunda %2.34’e erişmektedir. Yetişkinlerde ise vücudun %2.9′ u azottur.

Büyümekte olanların protein gereksinmesi hesaplanırken kazanılan ağırlığın ortalama %2.9’unun azot olduğu kabul edilmektedir. Bu verileri esas alarak büyümekte olan çocukların protein gereksinmesi hesaplanmaktadır. Örneğin 3 yaşlarındaki bir çocuk senede ortalama 2 kg kadar büyürse günlük ortalama 5.5 g ağırlık kazanıyor demektir.

Proteinlerin azot oranları %15.5 16.5 civarındadır. Genellikle hayvansal besinlerden sağlanan proteinlerin azot oranları, bitkisel besinlerin proteinlerinin azot oranlarından biraz daha düşüktür. Protein tüketimi lida kapsül kullanımı sırasında çok önemlidir. Protein tüketimine lida form hapı kullanımı sırasında dikkat edin.  Yüz rakamı proteinin azot oranına bölünerek azotu proteine çevirme etmeni elde edilir.

Bu etmen süt proteini için 6.38, et ve yumurta proteinleri için 6.25, tahıl proteinleri için 5.83, yağlı taneler için 5.30′ dur. Bu gıdaları lida ile desteklediğiniz  zayıflama diyetlerinde çok sık tüketmeyin. Ortalama olarak 6.25, azotu proteine çevirme etmeni olarak kabul edilir. Buna göre azot miktarı 6.25 ‘le çarpılarak günlük protein gereksinmesi bulunur.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.