Protein Eksikliği ve Lida

İnsan vücudunun vitamin, mineral, ve proteine ihtiyacı vardır. Genellikle diyet yapanların protein almaması ciddi anlamda rahatsızklara neden olabilir. Protein gerektiği kadar alınmalıdır. Zayıflamak için yapılan diyetler vücudun yeteri kadar dirençli olmadığının nedeni olabilir.

Organik ve sağlıklı gıdalarla zayıflama vücudunuz için önemlidir. Vücudunuzun direnci ve halsiz kalmamak için gıda seçiminin önemi büyüktür. Ayrıca dengeli beslenme ile birlikte lida zayıflama kapsüllerinide kullanabilirsiniz.

Ama diyet yerine her şeyden beslenerek lida kapsüllerini deneyebilirsiniz. Orjinal lida kapsülleri ile kilo vermeyi deneyebilirsiniz. İkinci sorun, mitokondriyal genlerin çekirdeğe yapacağı evrimsel göç açısından biraz daha az zorlayıcı bir engel gibi görünse de, antiaging biyoteknoloji mühendisi için çok daha büyük bir meydan okuma oluşturmaktadır.

Bu sorun, genleri hâlâ mitokondrilerin içinde bulunan pek çok mitokondriyal proteinin sudan korkmasıdır (“hidrofobisite)”. Bu proteinler, kendi kimyasal yapılarının içinde sudan (hydro) öylesine “korkan” (fobi) bazı bölgelere sahiptirler ki, tıpkı korkan bir insan gibi, tepki olarak kendi etraflarında kıvnlıverirler.

Hidrofobisite, mitokondrinin içinde bulunan dna’dan yapılan proteinler için sorun oluşturmaz, çünkü proteinin en sonunda kıvrık bir üç boyutlu şekle sahip olması beklenir ve bu proteinleri doğru şekli almaya yönlendiren özel enzimler bulunmaktadır. Fakat aynı protein çekirdekte bulunan dna tarafından yapıldığı zaman, büyük bir alkışa hak kazanır.

Bu proteinlerin genlerinin bir ürün meydana getirecek şekilde tercüme edilmesi hücrenin ana gövdesi içinde gerçekleşir, sonra proteinlerin mitokondrinin dışındaki sıvı ortamdan alınıp dış ve iç mitokondri zarlarından geçirilerek mitokondrinin nüvesindeki son yerine aktarılması gerekir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.