Organik Gıdalar ve Lida

Organik gıdalar ve lidaArıtılmış yiyecekler, özellikle de beyaz pirinç ve beyaz un tiamin açısından zayıftır. Günlük gereksinim tiamin gereksinimi kişinin günde aldığı kalori miktarına göre değişir. Kişi çok miktarda karbonhidrat, şeker ve alkol alıyorsa tiamin gereksinimi de artar. Uzun ve sağlıklı yaşam sürmek için lida form kapsülleri ile birlikte organik gıdalar tercih edilmelidir.

Lida form hapları ve doğal besinlerle diyet yapma vücut için çok yararlıdır. Vücudunuzun şeklini bulmak için mutlaka lida kapsüllerini denemelisiniz. Düzenli bir şekilde lida kapsüllerini kullanabilirsiniz.

Yetişkinler için günlük miktar 11.8 miligramdır. Gebelik ve emzirme sırasında, bedensel etkinliğin, dolayısıyla alınan kalorinin çok olduğu durumlarda tiamine gereksinim de artar. Eksiklik belirtileri beden pek az miktarda b1 vitamini depolayabilir. Bu yüzden, bl vitamini alımı azaltılırsa eksiklik belirtileri birkaç hafta içinde kendini gösterir.

İlk belirtiler ruhsal çöküntü, sinirlilik, aklı bir konu üzerinde loparlayamama ve bellek zayıflamasıdır. Ağır eksiklik durumlarında (ki bu genellikle alkolizme bağlıdır) hastanın kafası karışıktır ve yakın zamana ait olayları anımsamakta zorluk çeker.

Bu tür kişiler hayalle gerçeği birbirine karıştırırlar. Tiamin eksikliğinin daha yaygın biçimi ise ellerde, ayaklarda uyuşukluk, kaslarda felç gibi belirtilerle kendini gösterir. Baldır kasları özellikle zayıf ve duyarlıdır ki, bu bazen yararlı bir işarettir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.