Obezite ve Konum İlişkisi

Hikâyelerden ve çıkarılacak derslerden herkes faydalanabilir, ancak bu yazı bir kadın olarak edindiğim deneyimlerime dayandığından öncelikle kadınlar için yazılmıştır. Sadece Amerikalılar değil, gelişmiş dünyada yaşayıp kariyer baskısı, kişisel stres, küreselleşme ve yirminci yüzyıl toplumunun bütün tuzaklarıyla karşılaşan tüm kadınlar içindir. Lida yorumlarına baktığınızda ne demeye çalıştığımı daha iyi anlamış olacaksınız.

Ancak bu yazı kiloları yüzünden sağlık riski taşıyan ya da doktor kontrolünde bir diyete ihtiyaç duyanlar için değildir. Yazdıklarım, özellikle 35 kiloya kadar zayıflama ihtiyacı duyan kadınlara hitap etmektedir, büyük çoğunluğun sorunu da budur. Yazımda Orjinal lida kullanmanın faydalarından bahsedeceğim. Bununla birlikte, bu hikâye Tenten çizgi romanları gibi, yediden yetmişe her yaş içindir. Bunu, lida ile birlikte hayatlarımızın farklı dönemlerine adapte etmemize yardımcı olacak öneriler vereceğim. Fransız kadınları yalnızca ekmek ya da proteinle beslenmediğine göre, size sunacağım, kendinize göre şekillendirebileceğiniz kapsamlı bir yaşam tarzı, stratejileri ve felsefesi olacak. Bu, herkesin hazırlayabileceği mönüler, çabuk tarifler ve tabii ki bien sûr, hareketler içeriyor. Tabii bir de, tüm erkeklerin karşı cins hakkında birkaç şey öğrenmesinde fayda olduğuna inanıyorum.

Pekâlâ, öyleyse Fransız kadınlarının sırları neler? Paris caddelerinde gezinen ve vücutları yirmi beşinde gösteren orta yaşlı kadınları nasıl açıklayabiliriz? Bundan sonraki bölümler, Paris’te geçirdiğim zamanda (yılda yaklaşık on iki hafta) yaptığım gözlemlerle New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer bölgeleri ve dünyanın pek çok yerindeki gözlemlerimin karşılaştırmasını ortaya koyuyor. Okuyucuyu aradaki farkları düşünmeye ve sağlıklı yaşam yaklaşımını buna göre geliştirmeye davet ediyorum.

İşe, Fransız kadınlarının, Amerikalı kız kardeşlerinin pek çoğunun başına bela olan şişmanlama korkusunu yaşamadıklarını söyleyerek başlayalım. Amerika’da kokteyllerde duyduğum bütün o diyet fasofisoları Fransa’da konuşulmuyor.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.