Obezite Hastalarında Antibiyotik Kullanımı

Bazı insanlar antibiyotiklerin bir bölümüne karşı allerjiktir. Ama bu durum genellikle ciddi bir problem yaratmaz. Ancak antibiyotiklerin sık, sürekli ve ağır kullanımı enfeksiyonları yok etmenin yanında, sindirim sistemindeki yararlı bakterilerin tümünü de yok eder. Bir çok kişi diyare olur ve sıkça kadınlarda inatçı mantar enfeksiyonları görünür. Sindirim sistemindeki bakteri dengesinin sağlanmak için, tablet ya da yoğurt biçiminde, iyi huylu bir bakteri olan Lacidoplıilus takviyesi alınabilir. Antibiyotikleri Lida zayıflama hapı ile beraber kullanmadan önce gerçekten ihtiyacınız olduğundan emin olun.

Tabii ki uygun antibiyotiğin gerekli olduğu ve kullanıldığı durumlar da vardır. Eğer size bir antibiyotik verilmişse, bromelain takviyesi de alın. Bu antibiyotiğin hızla yayılmasını ve dokuları daha rahat geçmesini sağlar. Bu enzim ananasta bulunur. Yani antibiyotik aldığınızda bromelain tableti veya ananas suyu içebilirsiniz.Hasta çocukların ebeveynleri antibiyotik tedavisinde, çocuğun dinlendiği uyku saatleri içinde ekstra bir doz için saatlerini sabah 34 e kurmalıdırlar. Bu, ilacın enfeksiyon üzerinde daha hızlı yoğunlaşmasını sağlar.Bir kez daha belirtmeliyim ki; eğer antibiyotik gerekiyorsa kullanın. Eğer bir enfeksiyon üzüyorsa, kesinlikle antibiyotik kullanmayı düşünmelisiniz. Ben sadece vücudun bağışıklık sisteminin, yaratıldığı amaca lıizmet etmesine yani karşı koyabilmesine, izin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı kişilerin antibiyotiklerin Lida ile birlikte kullanılmasına karşı hassasiyeti vardır.

Obezite hastaları, penisilin sınıfı antibiyotikleri kullanmamalıdırlar. Obezite hastalarının bağışıklık sistemi bu ilaçlara karşı allerjiktir. Ayrıca Bactrim gibi sulfa sınıfı ilaçları da kullanmayın. Bunlar deride kızarıklık ve kabarmalara neden olurlar.Ayrıca, makrolid sınıfı antibiyotikleri de kullanmamaya çalışm. Erythromycin ve daha yeni olan Biaxin, Zithromax gibi antibiyotikler kilo vermek isteyenlerin kanama eğilimlerini arttırabilirler. Coumodin veya VVarferin gibi kanı inceltici ilaç tedavileri görüyorsanız, bu konuda özellikle dikkatli olun.Bu ilaçları Lida ile beraber kullanmadan evvel doktorunuza danışmanızda fayda var.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.