Obezite Artışını Engellemek

Çin’ de, hayvansal gıda tüketimi ile erken regl ve cinsel hormonların artışı arasında ilişki olduğu ortaya konmuştur. Lida destekliObezite artışını engellemek diyetlerde hayvansal gıdalar yeterli seviyede tüketilmelidir. Serum testosteron seviyeleri, göğüs kanseri ile östrojenden bile daha yüksek bir korelasyon göstermiştir. Testosteron artışının hem göğüs kanseri hem de prostat kanseri riskini önemli oranda artırdığını da belirtelim. Testosteron obezitenin artmasıyla da yükselir ve fazla kilolu olmak bir başka risk faktörüdür.

Çin Projesi’ nden elde edilen bilgilerin bu kadar şaşırtıcı olmasının bir nedeni de Batı ülkeleri ile karşılaştırıldığında Çin’ deki göğüs kanseri oranının ve et tüketiminin çok düşük olmasıdır. Çin’ de en çok et tüketen gruplar bile. Et grubu gıdalar lida diyetlerinde çok önemli bir yere sahiptir.

Amerikalıların çoğunun yarısı kadar et tüketmektedirler. Verilere göre, hayvansal yiyecek tüketimi haftada bir olan gruptan haftada dört olan gruba geçildiğinde, göğüs kanseri oranı yüzde 70 artmaktadır.

Diyetler arasındaki tek fark etin diyete değişik miktarlarda eklenmesiydi. Lida ile beraber uygulanan bir diyet, kilo vermeyi kolaylaştıracaktır. Bütün gruplarda taze sebze tüketimi hemen hemen aynıydı, bu da değişkenlerin sonuçlarda karmaşaya yol açmasını engellemektedir. Hayvansal ürün tüketimi arttığında göğüs kanserinden dolayı ölümler de artmaktadır.

Bu ülkede inanılmaz miktarda peynir tüketiyoruz. Son 25 yılda peynir tüketimindeki artış oranı alarm vermektedir: Yüzde 193,42 .Peynirdeki doymuş yağ ve hormon içeren ve hormonları tetikleyen madde miktarı, diğer bütün yiyeceklerden daha fazladır ve hormonlara duyarlı kanserlerin görülme sıklığı çok artmıştır. Lida kullanımı sırasında doymuş yağ oranını azaltmalısınız.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.