Mevsimlere Göre Mönü Hazırlamak

Mevsimlere göre mönü hazırlamak, neyin ne zaman iyi olduğunu ve bunları en sevdiğiniz tatlarla birleştirmeyi öğrendiğinizde çok kolaylaşacaktır. İşte size koruma programınıza çok uygun birkaç mönü örneği. Bu dönemi geride bıraktığınızda daha zengin unsurları da mönünüze dahil edebilirsiniz -mesela hamurlu tart gibi…

“Hunza suyu”— güçlü bir kırmızı şarap

“Hunza suyu” güçlü, şeker içermeyen bir kırmızı şaraptır, Hunza üzümlerinden yapılır ve ara sıra yemekle birlikle ya da özel günlerde içilir Hunza’da “özel günler” sıklıkla yaşanır, böylece antioksidan zengini kırmızı şarabın az miktarda oldukça düzenli içilmesini sağlar. Bundan önce belirtildiği gibi, az ve ılımlı ölçüde kırmızı şarap tüketimi uzun ömürlü halklar arasında yaygındır ve birçok sağlıksal faydalara sahiptir. Alkol göğüs kanserine yakalanma riski yüksek olanlarda buna rağmen önerilmez çünkü bu östrojen seviyelerini artırır. Alkolügereğinden fazla almak Lida kapsül ‘ün zayıflatıcı etkilerini de azaltır.

Bitki çayı

Hunzakutlar kendilerini depresif hissettiklerinde tumuru denilen ada çayına benzer bir dağ bitkisini içerler. Bunun baş ağrılarını geçirdiği ve yüze renk verdiği söylenir.

Hunzakutlar için sıcak su masajı da en az Lida ilacı kadar önemlidir.

Ardışık sıcak ve soğuk masaj bedenimizin sıcak ve soğuğa duyarlılığını azaltır ve sinir sistemimizi canlandırır. Bu tür masaj özellikle ileri yaştaki insanlara tavsiye edilir çünkü onların yorgunluk ve terlemeye olan eğilimlerini, kas ve eklemlerindeki hassasiyeti ve hava değişimlerine gösterdikleri tepkileri azaltır. Eğer masajda kullanılan suya papatya, adaçayı veya başka şifalı bitkiler eklenirse, bu etki daha da güçlü olur. Lida kullananlar ‘ın sağlığı bizler için önemlidir o yüzden sizlere bilgilendirici içerikte makaleler sunmaya çalışıyoruz. Ummarım bu bilgiler sizler için faydalı olmuştur.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.