Metabolizmanız ve Lida Diyet Tableti

Lida diyetinde temel tartışma konusunun nereden çıktığını, neden konuyu parçaladıklarını kendileri de bir gün unutacaklardır! Böylelikle ortalık tamamen size kalacak, siz de istediğiniz gibi fayda sağlayacak, bulanık suda bol bol balık tutacaksınız!

Yanlış anlamayın, konuyu sürekli olarak küçültmek yani parçalara ayırarak incelemek, bilimsel bir sorunu çözmenin temel gereklerinden biridir. Fakat parçaladığınız konuların daha sonra yeniden birleştirilmesi gerekir. Aksi halde temel sorunu zamanla unutur, detaylar arasında boğulur kalırsınız.

Lida diyet tableti bilimsel açıdan canlı sistemler üzerinde çalışmak biraz daha farklıdır. Canlı sistemler ve bir metabolizma üzerinde çalışıyorsanız, metabolizmanın yapım ve yıkım dediğimiz faaliyetlerini mutlaka birlikte kullanmalısınız. Canlılık adını verdiğimiz olgu aslında sürekli tekrarlanan bir yap-boz oyunundan ibarettir. Aklınıza gelebilecek her molekülün, organizma içinde mutlaka önemli bir rolü vardır.

Lida zayıflama hapı organizmamızdaki bu yap-boz oyununda Omega-3 gibi bazı yağ asitleri eksik olduğunda, lipitleri taşıyan partiküllerimizin temel yapısı nasıl değişir? Örneğin kanda Omega-3 miktarınız yeterli değilse, kandaki partiküller üzerinde yağ asitlerinin büyük çoğunluğunu yapısında bulunduran trigliserit (3 yağ asidi + gliserol) düzeyi tek parametrede azalır mı, yoksa artar mı? Veya partikülünüzde Omega-3 gibi önemli bir bileşen eksik olduğunda kandaki lipoprotein partiküllerinizin çapı (VLDL, IDL, LDL) büyür mü, küçülür mü?

Söz konusu soruların cevapları aslında son derece basit! Uzmanlar Omega-3, Omega-6, Omega-9 gibi bazı yağ asitlerinin çok faydalı olduğundan söz ederler. Bu yağ asitleri hakkında söylenenlerin hepsi doğrudur ama söylenenlerin geçerli olduğu temel nokta bellidir: Yağ asitleri hücre yüzeyi ve içinde fonksiyoneldir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.