Metabolizma Yavaşlamasındaki Asıl Neden

Yetersiz sıvı tüketimine ve veya aşırı sıvı kaybına bağlı olarakvücudun susuz kalması nefes darlığıkalp atışı düzensizliği şişkinlik ve ödem (özellikle karın bölgesinde) sindirim sistemi bozuklukları metabolizma yavaşlaması saç tellerinin incelmesi, dökülmesi kemik yoğunluğunda azalma, kolay sakatlanma böbrek ve karaciğerde hasar elektrolit dengesizliği (potasyum, kalsiyum, magnezyum eksikliği) uykusuzluk kansızlık kısırlık depresyon kalp kriziintihar eğilimi olmalıdır.

Metabolizmanın yavaşlaması demek kilo almaya hazırlıklı olmamız demektir. Sağlıklı biçimde kilo vermek için öncelikle düzenli beslenmek tir. Sonra lida zayıflama kapsülleri ile metabolizmamızı hızlandırabiliriz. Kilo vermekte etkili çözümün kesinlikle lida kapsülleri ile gerçekleşeceğini düşünüyoruz.

Sağlıklı biçimde kilo vermenize yardımcı olan ve güvenilir lida kapsülü sayesinde açlık çekmeden spor yapmak zorunda kalmadan kısa zamanda kilo vereceksiniz. Lida hapını doğru biçimde kullandığını taktirde dengeli kilo verebileceksiniz. İstediğiniz kiloya lida hapı sayesinde geleceğinizi unutmayınız. Farklı biri olmak ve daha sağlıklı yaşam sürmek için kesinlikle lida kapsüllerinin faydalarından yararlanmalısınız.

 Bulimiya nervoza: bulimiya nervoza 1970’lerin sonlarında artış gösteren ve anoreksiyanın ileri bir biçimi olarak düşünülen bir yeme bozukluğu olarak tanımlansa da çıkış tarihi antik roma ve mısır’a kadar dayanır. Eski mısır’da doktorlar, belli aralıklarla kendini kusturarak vücudu boşaltmanın sağlık açısından iyi bir şey olduğunu düşünmekteydiler.

Bununla birlikte roma imparatorluğu’nda yemek çok büyük bir zevkti ve insanlar aşırı derecede yer, sonra yediklerini kusar ve tekrar yemeye başlarlardı. Bu durum normal bir ritüel olarak kabul görürdü. Hatta vomitorium denilen kusma alanları vardı ve aşırı yemek yiyen insanlar gidip burada yediklerini çıkarırlardı. 1930’larda bulimiya, duygusal anlamdaki boşluk ve zayıf sosyal uyum neticesinde ortaya çıkan bir yeme bozukluğu olarak tanımlanmıştır. Bulimiyanın bir salgın gibi yaygınlık göstermesi ise 1970’lerde görülür.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.