Lif Oranı Yüksek Yiyecekleri Tercih Edin

Lifli yiyecekler her zaman daha sağlıklıdır. Fazla kilolara karşı en başta uygulamamız gereken lida zayıflama haplarıdır. Lida sayesinde istediğimiz kiloya kısa zaman içerisinde ulaşacağız. İstediğimiz kiloya ulaşmak için artık diyet, spor veya başka şekilde uygulamalar yapmaya gerek yoktur. Yani lida artık sizlere daha güvenli zayıflama şekli sunmaktadır. Kilo almayı durdurmak ve daha sağlıklı olmak için sadece lida kullanmak yeterlidir. Özellikle lida kapsülleri diyette ek takviye olarak yarar sağlamaktadır.

Fazla kilolardan kurtulmanın sizler açısından daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Bunun içinde kesinlikle lida kapsüllerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu nedenlerden size uyan var ise, bunları bir yere not edin. Bu durumda nedeni ve akşam yemeği saatlerini belirleyin ve aralara öğünler hazırlayın. Bu öğünlerin arası açılırsa, günde sadece 12 öğünle geçiştirirseniz, akşam üzeri tatlı ihtiyacınız oluşacak ve ana öğünlerde gereğinden fazla yiyeceksiniz.öncelikle kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin düzenli tüketilmesine ve sağlıklı yiyeceklerden oluşmasına özen gösterin. Ders programınızda aralara 10 dakikalık teneffüsler koyun. 10 dakikalık molaları televizyon karşısında değil, yürüyüş bandında veya evin içinde yürüyerek, çalıştığınız masanın etrafından biraz uzaklaşıp gezinerek ya da biraz jimnastik hareketi yaparak değerlendirin.

Okuyacaklarınızı odada yürüyerek okuyun. Sesli olarak anlatın!m 2 saatte bir, bir şeyler atıştırın, (meyve, bisküvi, süt, meyveli yoğurt vb.) Akşamları yemekten sonraki atıştırmalara dikkat edin! Uyku düzeninizi çok bozmamaya çalışın. Gece yatmadan jimnastik yapın ve rahat uyuyun. Aralarda salatalık, küçük domates, marul, çiğ karnabahar, havuç atıştırabilirsiniz.

Saat başı açlık hissediyorsanız, yemekten sonra da atıştırma devam ediyor ise, doyduğunuz halde yemeyi bırakamıyorsanız metabolik bir sorun var demektir. Bu durumda, özellikle tek besine dayalı ve çok düşük kalorili diyet yapmaktan kaçının. Yediklerinizin kalorisi, içeriği, glisemik yükü sizin için çok önemli. Lif oranı yüksek, karbonhidrat ve yağ oranı iyi ayarlanmış bir diyete ihtiyacınız var.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.