Lida Takviyeli Diyet

Bazı hastalarımın “Ben ancak uykuda kilo verebildim” ifadelerinin temelinde, açıklamış olduğum doğal fizyolojik olaylar yatmaktadır. Bu Lida takviyeli diyetnoktada insülin ve leptin direncini başlatıp, kilo alımına ve devamında hiperinsülinemik hastalıklara neden olan en önemli faktörleri tekrar özetleyebilir miyiz? Kilo alımına sebep olan etkenlere zayıflama hapı lida ile müdahale etmeniz mümkündür.

En başta hareketsizlik ve tembellik! Yiyeceklerin tipi, yüksek glisemik indeksli besinler. Yemeklerin sağlıksız pişirilmeleri ve tüketilmeleri. Kalorisi fazla korkusuyla sağlıklı yağların yenmemesi! Gündüz ve gece öğünlerinin zamanlama ve saatlerinin dikkate alınmaması. Sık sık ve ara öğün yenmesi. Bu faktörler kilo alımını tetikleyeceği için lida kullanmak gerekmektedir.

Yemek porsiyonlarının aşırı miktarda olması! Lida diyeti’ nin asıl amacı insülin ve leptin direncini kırmak… Peki, bu diyeti uygulayanların hayatında ne gibi değişiklikler oluyor? Sık acıkma hissi olmuyor, sağlıklı bir kahvaltıdan sonra gün boyu tokluk hissi devam ediyor.

Gıdalar yüksek ısıya maruz kalmadan, rafine işlem görmeden, bozulmamış ve doğal olarak tüketiliyor, bu şekilde insülin ve leptin direnci kırılıyor. Sağlıklı yağ ve proteinler rahatlıkla yenebiliyor.

Özet olarak önerilerimizi şu şekilde sıralayabiliriz: Sabahları kuvvetli ve proteinli kahvaltı yapılması şart! Öğünler arasında en az 4-5 saat geçmesine dikkat edilmelidir. Günde 3 öğünden fazla yemek yenilmemeli, ara öğünler kalkmalıdır. Öğünler arasında bol limonlu su, limonlu şekersiz çay ve ayran içilebilir. Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmelidir. Akşam saat 20.00′ den sonra hiçbir şey yenilmemelidir. Her gün en az 40-60 dakika süreyle yol yürümeli veya sevilen bir fiziksel aktivite yapılmalıdır. Bu detaylara lida diyet hapı ile desteklenen diyetlerde dikkat etmelisiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.