Lida Kapsülleri nedir ? Lida Nasıl Kullanılır ?

Lida Çin’in güney bölgesindeki Yunan yerleşiminde uzun yıllardan bu yana yetişen ve bolca kullanılan geleneksel bir bitkidir. Bu bitkiyi ekstrelenmesi ile birlikte tamamen doğal bir üründür. Uzak doğuda senelerden bu yana özellikle de yemeklerde ve zinde kalmak için farklı bitki karışımları ile beraber kullanılmaktadır. Bu bitki karışımları da inanılmaz bitkilere sahiptir. Lida şuanda Uzakdoğu ve ABD’de zayıflama preperatları arasında en fazla satılan bitkisel besin takviyesidir.

Orijinal Lida web sitemiz üzerinde geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Lida’nın yan etkisi var mıdır?

Lida’nın bugüne kadar bilinen en sık rastlanan yan etkileri arasında , ağız kuruluğu, baş ağrısı,  mide bulanması, kalp atış hızı artması, sinir ve uykusuzluk, kabızlık başlıca yan etkileridir. En çok görülen yan etkileri bunlardır. Bazen nadir olarak meydana gelir. Özellikle de kilosu az olan kişilerde bu yan etkiler daha çok görülmektedir.  Normal durumlarda ilk 3 gün boyunca bu yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Ancak metabolizmanız Lida kapsüllerine alıştığında bu yan etkilerden zamanla kurtulabilirsiniz.

Lida Nasıl Kullanılır ?

Lida ürünleri fazla kilolu bireylere göre bir üründür. Lida kapsülleri üretilen fabrika tarafından 3 kutusu 4 ay sürede tüketilmesi şartıyla bu doz sabitlenmiştir. İlk 2 kutu 2 ayda bitmesi gereklidir. 3 kutusu ise gün aşırı olarak kullanılarak 2 ay sonunda bitmeli ve toplam olarak 4 ay içinde 3 kutu tüketilmesi gerekmektedir. Üretici fabrikanın da bu kullanımdan dolayı  15-20 kilogram vermesi hedeflenmiştir.  Uygun bir kiloya 1 kutu lida ile birlikte ulaşan bireylerin 2 kutuyu 3 gün içerisinde kullanarak kilolarının kontrolünü sabitlemesi önemlidir. Verilmiş olan kiloların yeniden geriye alınmaması için belirli doz kullanılmalıdır. Özellikle de ideal kilosuna ulaşan kişilerde kullanıcıların günlük olarak kapsül tüketmesine devam ettikleri de görülmektedir.

Kimler Lida’yı Kullanamazlar ?

Lida’yı emziren ve gebe kadınlar, kalp ve damar hastalıkları olanlar,  hipertansiyon, migren, çekirdek alerjisi gibi sağlık sorunları olan kişilerin kullanmamaları gerekmektedir. Lida’nın herhangi bir yan etkisi görüldüğünde ise kullanımına ara verilmelidir. Lida kullanım süresince gerekmediği zamanlarda başka bir ilaç kullanmamalıdırlar. Lida kullanan kişilerin sağlık sorunları olmamalıdır. Kiloları boydan düşük olan bireyler ise lida kullanmamalıdırlar. Lida yan etkileri bu bireylerde daha fazla olarak görülür.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.