Lida ile zayıflayanlar!

Norma Schinder ve  Lida ile Zayıflayan Kızı Claudia

Lida’den Önce: 72 Kilo
Lida’den Sonra: 59,5 Kilo!

[Kilo vermek isteyip bir türlü ba?aramayan Claudia Schinder] [Zayyflamak için  Lida’ü seçen Claudia Schinder]

SORU: Bayan Schinder, kızınız Claudia ya baktığımızda çok sağlıklı ve hoş bir figüre sahip olduğunu görüyoruz. Sanırım burada en büyük teşekkürü, İsviçre seyahatinizde rastlantı ile öğrendiğiniz doğal karışım  Lida hak ediyor, öyle değil mi? Ama bundan önce isterseniz kızınızın kilo sorunundan biraz bahsedelim lütfen.

Bayan SCHINDER: Claudia yemek yemeyi çok sever. Her zaman da sevmiştir. Yaklaşık 11 yaşında iken kilo almaya başladı ve 14 üne geldiğinde ise yaklaşık 70 kiloya ulaştı.

CLAUDIA: Maalesef. Sürekli artan kilolarımla birlikte elbiselerim de değişmek zorunda kalıyordu ve babamın her yeni alışverişe çıktığımızda yaptığı tatsız yorumları hala hatırlıyorum.

SORU: Seni kilo vermen gerektiğine ikna eden konular neydi?

CLAUDIA: Bir genç kız olarak kilolarım beni hayata küstürmüştü. Erkek kardeşim benden utanır olmuş ve okula tek başına gitmeye başlamıştı, arkadaşlarına bile tanıştırırken utanıyor ve bunu belli ediyordu. Eskiden benden şişko diye bahseden arkadaşlarım artik bunu yüzüme söyler olmuşlardı. Kısacası tüm hayatımı karartı bu olay ve evden çıkamaz hale geldim.

Bayan SCHINDER: Benim için ise en kotü sonuç aile doktorumuzu ziyaretimizde, doktorun CLAUDIA’dan acil olarak zayıflamaması halinde ortaya çıkacak sağlık sorunlarından bahsetmesi ve olayın ne derece ciddi olduğunu anlatması oldu. Bir anne olarak çok üzülüyor ve endişe duyuyordum.

Diyet İşe Yaramıyor!

SORU: Doktorunuz Claudia nın zayıflayabilmesi için ne tavsiyelerde bulundu, anlatır mısınız lütfen?

Bayan SCHINDER: Tabi ilk tavsiyesi hemen diyete başlamaktı. Birkaç ay sonra bunun işe yaramadığını gördü ve bir takım ilaçlar verdi. Sonuç olarak kızım çok kısa süre içinde 20 kilo verdi, tam sevinmeye başlamışken, ilaçlara son vermemizle birlikte aynı kilolar fazlasıyla yerlerine geldi. Korkunçtu.

Diyet Yerine  Lida İle 9 Hafta:
[Zayyflamak için her yolu deneyen Herman Schmidt]

CLAUDIA: Ruh halim inanılmaz şekilde değişmişti. Kullanmış olduğum ilaçların yan etkileri sebebi ile çok tembel bir hale gelmiş, hiçbirşeyden zevk almaz olmuştum. Kullanmayı kestiğim andan itibaren de verdiğim tüm kiloları almaya başladım ve kısa süre içinde sonuç eskisinden daha kotu bir hal almıştı.

SORU: Peki şu anda? Gördüğüm kadarı ile mayo defilesinde yer alacak fiziğe kavuşmuşsun.

CLAUDIA(gülerek)Hala çok gencim, ancak kısa süre öncesine dek belirttiğim gibi kilolarım kâbus haline gelmişti. İlaçlarla veriyor ve tekrar alıyordum, yo-yo topu gibi aşağı -yukarı gidiyordum sürekli. Tüm çareleri denediğimden ve artık yaşamımın sonuna dek bu şekilde kalacağımdan emindim. Fakat şükürler olsun ki sevgili annemin yardımı ile şu andaki zayıf ve sağlıklı görüntüme kavuştum ve bu şekilde de sürdürüyorum.

SORU: Bayan SCHINDER, Claudia ya ne şekilde yârdim ettiğinizden bahseder misiniz biraz da?

Kilo Vermenin Doğal Yolu:  Lida

Bayan SCHINDER: İsviçre de tatil sırasında iken elime geçen bir dergideki köşe yazısının başlığında söyle yazıyordu, “Artık kilo veremeyeceğim dediğiniz anda”…
Makalede mucizevî bir doğal karışımdan bahsediyor ve ne şekilde kilo verdirdiği yazıyor ve hatta 25 kiloya kadar ulaşıldığı yazıyordu, hemen aklıma kızım geldi tabiî ki.
Ertesi gün hemen telefonu buldum ve sipariş verdim, daha sonra bu bitkisel karışımın  Lida olduğunu öğrendim. Kızıma hiç söz etmedim, sürpriz yapmak istiyor aynı zamanda neticenin de ne olacağından endişe ediyordum açıkçası.

Zayıflamak İçin  Lida ile 11 hafta:

[Zayıflamak için her yolu deneyen Herman Schmidt]

CLAUDIA: Annem  Lida un kutusunu elime tutuşturduğunda bende pek emin değildim ancak kullanmaya da kararlıydım, ürünün açıklamasında kullanmaya başladıktan sonraki ilk 3-4 gün boyunca tartılmayın yazıyordu. Bende tam bir hafta sonra tartıya çıktığımda inanılmaz bir sonuçla karsılaştım, 1 hafta içinde 3 kilo zayıflamıştım. Bu kadar çabuk netice alınacağını hiç ama hiç düşünmemiştim.

SORU: Bu ilk haftadan sonra tabletleri almaya devam ettin mi?

CLAUDIA: Tabi ki. Artık çok emindim, ver her yemek öncesi kutuda belirtildiği ölçüde  Lida alıyordum, yeme şeklimi hiç değiştirmedim, azaltmadım. Eskiden olduğu gibi arzu ettiğim her şeyi yiyordum. İlk haftadan sonra da sadece haftalık olarak tartılmaya karar verdim ve sonuç harikaydı. Her defasında birkaç kilo zayıflıyordum ve ilk ayın sonunda tam 12 kilo vermiştim. Koca bir 12 kilo.

2 Ayda 18 Kilo!

SORU: Harika! Peki, Claudia şu andaki kilona gelmen ne kadar sürdü?

CLAUDIA: Gün geçtikçe zayıflıyordum.7.haftanın sonunda 18 kilo vermiştim. 9.haftada almış oldugum  Lida tabletlerinin dozunu, kutuda da belirttiği üzere yarıya indirdim. Çünkü artık sistemli bir şekilde aşağı iniyordu kilom; ve 3 ay sonra bu hale geldim.

SORU: Peki  Lida’den doktoruna da bahsettin mi?

CLAUDIA: Evet tabi. Önce şüphe ile yaklaştı, ancak içeriğini inceledikten ve benim ulaştığım noktayı da gördükten sonra ona da sadece beni tebrik etmek düşmüştü. Hatta fazla zayıf olduğumu söyleyerek şaka bile yapmaya başladı, su anda zayıflamaya çalışan tüm hastalarına  Lida ü tavsiye ediyor.

Kilo Vermek İçin  Lida ile 18 hafta:

[Zayıflamak için her yolu deneyen Herman Schmidt]

SORU: Kilo vermeye başladığın süreç içinde sağlığında nasıl bir değişiklik oldu? Herhangi bir yorgunluk, dayanıklılığında azalma ya da sinirlilik hissi oluştu mu?

CLAUDIA: Kesinlikle hayır. Başından sonuna dek kendimi harika hissettim, hatta eskisinden çok daha canlı ve zindeydim artık. Bu kapsüller gerçekten harika, kilo verirken daha da güçleniyorsunuz. Kendimi tekrar çocuk gibi hissediyorum.

SORU: Tabletleri almayı kestikten sonra kilonda bir değişiklik oldu mu?

CLAUDIA: Hayır. Aradan 8 ay geçmiş olmasına ve arzu ettiğim herşeyi yememe rağmen hala sabit 59,5 kiloyum. Arkadaşlarım bunu nasıl becerdiğimi sorduklarında sadece tebessüm ediyorum artik.

Teşekkürler CLAUDIA ve Bayan SCHINDER.

NOT: Bu söyleşi ve fotoğraflar  Lida’e ait ABD ve AB ülkeleri satış sitelerinden alınıp, Türkçe’ mize tercüme edilmiştir.

Etiketler: , , , , , ,

“Lida ile zayıflayanlar!” için 1 Yorum

  1. bursa tercüme diyor ki:

    lida zayıflatıyormu zayıflatmıyor mu bilmiyorum ama alıcısı cok

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.