Lida ile Gereken Vitamini Almalısınız

Lida kapsülleri sayesinde kısa sürede formunuza kavuşacaksınız. İdeal kilonuza kısa sürede ulaşmak için öncelikle dengeli beslnemelisiniz. Lida kapsüllerini deneyerek kısa sürede forma girebilirsiniz. Emziklilik gereksinimi arttınr. Anne sütünün 100 mi sinde 49 mcg retinol bulunur.

Günde ortalama 750ml süt salgılandığında, bu miktar sütte yaklaşık 368 mikrogram retinol bulunduğu hesaplanmıştır. Bu miktarın emziklilikte eklenmesi gerekir. Çocuklann gereksinimi anne sütü bebeğe yeterli olduğundan anne sütünün sağladığı vitamin a’ya göre hesaplama yapılabilmektedir.

Uzun yaşamak için öncelikle d vitamini açısından zengin beslenme ciddi anlamda önem teşkil etmektedir. Kendinizi şartlandırın ve düzgün yiyecekler tercih etmelisiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için öncelikle lida ve daha sonra dengeli beslenerek gerçekleştirebilirsiniz.

Deneysel araştırmalar, hızlı büyümenin daha çok vitamin a’yı gerektirdiğini göstermektedir. Anne sütü bebeğin gereksinmesini karşılayabilir. Hipertiroidizmin de vitamin a gereksinimini arttırdığı sanılmaktadır. Günlük diyette çeşitli yiyeceklerin a vitamini gereksinmesini karşılamadaki değerleri  görülmektedir.

A vitamini vücutta depo edilir. Hindistan’da yapılan bir araştırmada, a vitamini yetersizliği görülen çocuklara yılda bir kez ağızdan verilen 300.000 ünitelik yağda erimiş a vitamini preparatının (retinilpalmitat) çocukların %80’inde yetersizlik belirtilerini önlediği bulunmuştur.

Lida kullanarak yetersizlik belirtilerini tamamen önlemek için bu dozun yılda iki kez verilmesi salık verilmiştir. Bu araştırmadan da anlaşılacağı üzere bir mevsimde günlük gereksinmenin iki katı a vitamini alınırsa, diğer bir “mevsimde az alınsa bile a vitamini yetersizliği önlenebilir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.