Lida ile Egzersizler

Zaman ayırıp Lida yosun kapsülü egzersizlerini yapmanız, halsizliğinizi engelleyecek, gerginliğinizi azaltacak ve konsantrasyonunuzu koruyacaktır. Eğer mümkünse, yavaşça üç ya da dört derin nefes alırken gözlerinizi kapamanız, egzersizlere yardımcı olacaktır.

  • Torasik nefes almayı deneyin. Yani, kaburgalarınızın öne çıkmasına izin vermemeye gayet ederek, havayı derin bir şekilde ciğerlerinizin arkasına çekin.
  • Gevşerken, burnunuzdan nefes alın. Yoga, merkezi sinir sistemine daha iyi erişini için, bir burun deliğinizden nefes alırken, nasıl diğerine geçeceğinizi öğretmektedir.
  • Ciğerlerinizdeki havanın çoğunu, ağzınızdan nefes vererek dışarı atın.
  • Günde birkaç kere ya da strcslendığinizde nefes alma molası verin.

Egzersiz 15 dakika, Lenf ve kan akışını uyarır Bacak eklemlerini ve kaslarını esnetir. Lida kapsül sempatik ve parasempatik sinir sistemlerinin dengelenmesine vardım eder.

Nefes Alma (5 dakika)    Kanın beyin köküne ve başlıca organlara akışını geliştirir Kanın asit ve haz düzeylerini dengele).

Derin nefesin faydalan egzersizsiz bile hissedilebilir. Fakat, Lida zayıflama hapı egzersize eklendiğinde faydası daha da artmaktadır.

  • Esnek bir plastik boru ya da bant kullanarak, omuzlarınızın içindeki rotator cuffı güçlendirecek izometrik egzersizler yapabilirsiniz.

Üst kolunuzu kendinize doğru bastırarak, bandı bir yumruğunuzla tutun. Dirseğiniz 90 derece kıvrılmış, Önkolunuz da vücudunuzun önünde 90 derece açıyla uzanıyor olmalıdır. Yumruklarınızı gövdenize doğru çekip, üst kolunuzu vücudunuzun yanına yapışık tutarak, bandı yavaşça belinizin önüne doğru çekerek esnetin. Bu arada bileklerinizi düz tutun. Bu egzersiz, vücudunuzun önünde, önkolunuzu vc ellerinizi kapsayan bir kaldıraç hareketi olacaktır. Harekeli diğer tarafla da tekrarlayın ve bunu 8 defa yapın. Kuvvet ve esneklik kazandıkça, banttaki gerginliği, kapı koluna yakın yerden tutarak artırabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.