Lida ile Diyet Yapan Kişiler

Lida ile diyet yapan kişilerSoyalı gıdalar ve soya fasulyesinde bulunan kuvvetli lif etkisi gösteren fıtik asit, sağlık ve lida kapsül diyetleri yönünden son derece önemli mineraller olan kalsiyum ve demiri bağlar. Bu nedenle hem gelişim dönemindeki çocuk ve gençlerin sağlığı hem de kansızlık ve kemik erimesine maruz kalmış bireyler ve lida ile diyet yapan kişiler tarafından sık tüketilmemelidir. Diyet kendinizi lida ile ödüllendirin ve kolay kilo verin.

Tripsin adlı önemli protein, soya ve soyalı gıdalarda bulunan tripsin inhibitörleri tarafından baskılanabilmektedir. Bu amino asidin yetmezliği ise özellikle gelişme dönemindeki çocuk ve gençlerde gelişim yetmezliği şeklinde sorunlara neden olabilecektir. Soya fasulyesi ve diğer soyalı gıdalarda bulunan goitrojen adlı maddeler de tiroit işlevini azaltır ve lida ile kilo verme etkisi hızlandırır. Bu yönü ile de soya ve soyalı gıdalar hipotroid’li bireyler için yararlı olmayacaktır.

Bu kısımda tiroit bezi ve fonksiyon bozukluklarının gıdalarla ve lida ile kontrolüne ilişkin bilgileri, iltihaplanmanın baskılanmasını daha kolay anlamanız açısından, zorunlu olarak ele alıyorum. Zira tiroit bezi diğer hormonların da çalışmasını etkileyen ve vücudumuzda iltihap yapıcı maddelerin birikmesini veya azalmasını sağlayan en önemli bez konumundadır. Ancak bu bezin de çalışmasını etkileyen önemli bir bez vardır. Bu bez Adrenal bezi olup onun tarafından salgılanan adrenalin hormonu tiroit bezinin çalışmasını önemli ölçüde etkileyebilmektedir. Ortisol, adrenal hormon tarafından stresle birlikte artışa geçen bir hormondur. Adrenal bezinin hastalanması durumunda bu hormonda azalmaya başlar fakat lida kapsül ile engellenebilir.

Bu hormonun azalması veya artışı öncelikle tiroit bezinin çalışmasını etkiler. Fakat lida kapsül kullanımı bunu etkilemez. Zira adrenalin’in bu şekildeki fazla veya az salgılanması tiroit hormonu üretiminde etkili olan ve bu üretimi başlatan tiroit stimülan hormonun üretimini vede aktif yani etkili olmayan T4 tiroit hormonunun aktif yani etkili T3 tiroit hormonuna geçmesini baskılar.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.