Lida Diyetlerinde Lif Tüketimi

Bugünün hızlı hayat tarzlarıyla, birçok profesyonel de dâhil birçok insanın bunu yapmaları gerekse bile beslenmeye zamanları yoktur,Lida diyetlerinde lif tüketimi yoksa zaman ayırmazlar mı demeliyiz. Beslenmeye gerekli önemin verilmemesi kiloları beraberinde getireceği için lida kapsül kullanımı şarttır. Kilo vermek için ve formda kalmak için yapılan sağlıklı diyetlerle lida hapı ayrı bir öneme sahiptir. Genellikle birçok anahtar besin maddesinin yeterli konsantrasyonlarından yoksun olan hazır yemeklerin ve fastfood’un her zaman her yerde hazır ve nazır oluşunun bu insanların yaşadığı uç besin eksikliklerinde payı vardır.

Tipik Batı beslenme tarzı, uzmanların iddia ettiğine göre, şekerden, rafine yiyeceklerden, tuzlardan ve yağlardan oldukça zengin, liflerdense fakirdir. Bu sebeple bu diyetlerde lida kullanımına daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kilo almaya gayet elverişli bir ortam sunar. Ama endişelenmeyin lida yosun zayıflama kapsülü yanınızda.

Lida sayesinde ne yerseniz yiyin kilo verebileceksiniz. Son çalışmalardan biri tek bir öğün fastfood’un, öğündeki toplam kalorinin yüzde ellisine tekabül eden 50 grama ya da 10 çay kaşığına varan yağ bulundurduğunu gösterdi. Aynı öğün tuz miktarının yarısından fazlasını ama günlük lif miktarının yüzde 15’inden azını karşılamaktadır.

Başka çalışmalar normal Batı beslenme tarzıyla beslenen insanların bile, muhtemelen Batıda birçok yiyeceğin ileri derecede işlenmiş olması sebebiyle tavsiye edilen miktarda lif tüketmediğini göstermiştir. Gözlemlenen Amerikalıların yüzde seksen beşi tavsiye edilen günlük meyve ve sebze porsiyonlarından daha az meyve ve sebze tüketiyor ve % 3’ü bu ürünleri hiç tüketmiyor.

Temel olarak peynir, kraker, soda, kurabiye, çikolata ve sudan oluşan abur cuburla beslenen, bu sürede meyve sebze ve bunun gibi şeylerden yemeyen bir öğrenci, sonunda C vitamini eksikliğinin sebep olduğu bir hastalık olan iskorbüte yakalandı. Bu işlenmiş gıdaların hazırda bulunması sebebiyle, birçok insan normal miktarda lif ve daha yüksek konsantrasyonda besin içeren daha sağlıklı yiyecekler yemek yerine bu işlenmiş yiyeceklerden yeme “seçimini” yapar.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.