Kilolara Veda

İlk olarak, zayıflama için mevcut durumu nasıl gördüğümü özetledim: lisa ve ben, onun yeme davranışları ve genel olarak yaşamının kontrolünü ele alması konusunda çalışıyorduk. Önemli ölçüde yol almış ancak sonra korkmuştu. Kilo verememem korkusu ile yaşamaya devam ediyorlardı, taki lida kapsüllerini kullanana dek, lida kapsüllerini denedikten sonra bambaşka bir güzelliğe sahip oldular.

Orjinal lida kapsülleri ile düzensiz beslenmeyede son vererek kilo vermeye başladılar. İşini bırakmasının iyi bir karar olup olmadığı belli değildi, ama lisa bunu o kadar korku ve dürtüscllik içinde gerçekleştirmişti ki kimse onun yargısına güvenmiyordu.

Lisa’ nın lida kullanarak adım adım incelme  gerçekleştirmesi gerçekten bir mucizedir. Çünkü o kadar çok yemek yerdiki bu kadar incelmesine bizler çok şaşırmıştık. Lisa, aynı zamanda, kontrolsüz yemesine rağmen lida kapsüllerinin etkisini fazlası ile görmeyi başarmıştır.  Bizim bu adımları kendi başına atamayacağını bilmemizi istemişti. Biz, ebeveynler ve ben, tamamen işleri üstlenmeden lisa’yı desteklemenin yollarını bulmaya çalışacaktık. Lisa onun işi bırakma kararını bizim anlamamızı sağlamaya çalışacaktı.

Eğer hepimiz çok dikkatli olmazsak, sonuçta lisa’yı yardımımızla boğabileceğimiz konusunda onları empatik bir şekilde önceden ikaz ettim. Ona, kendi yaşamını sürdürmeyi beceremediği mesajını vermemeliydik. Özellikle anne ve kızı arasındaki giderek daha sıklaşan telefon görüşmelerini kısıtlamak konusunu konuştuk.

Baba ile, hem destekleyici, hem de sınırlayıcı olabilecek mantıklı finansal bir çerçeve oturtmak konusunda çalıştık. Ebeveynlerin, kendi başlarına bulimiyayı durdurmaya çalışmak ya da ödüller koymak yerine, lisa’nın yeme davranışının sorumluluğunu kendi üstlenmesine yardımcı olabilecekleri yöntemler aradık.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.