Kilolar ve Lida

Fazla kilo derdinden kurtulmak için öncelikle dengeli beslemeye özen göstermelisiniz. İdeal kiloya kısa sürede kurtulabilmek için orjinal lida zayıflama haplarından yararlanmalısınız. Kilo problemleri yüzünden sosyal yaşantınız yoksa mutlaka lida kapsüllerini kullanmalısınuz.

Lida zayıflama hapları ile acıkma hissi yaşamadan kilo vereceksiniz. Dengeli bir şekilde zayıflayacaksınız. Sadece lida zayıflama haplarını kullanmanız yeterli olacaktır. Fazla kilolardan kurtulabilmek için sadece orjinal lida kapsüllerini kullanmanız yeterli olacaktır.

Genellikle bu basın bildirilerinin bir hatasıdır ve konu araştırmalarını aşırı dramatik hale getirmeye gelince akademisyenler de diğerleri kadar suçlu olabilir (eğer ilgileniyorsanız Royal society’nin araştırma iletişimi uygulamaları için mükemmel bir rehberi vardır). Eğer yetkili konumda birisi bunu okuyorsa, sağlığımla ilgili olarak bir risk konusunda haber verilirken kararıma yardımcı olması için bir gazetede görmek istediğim bilgi şudur.

Kimden söz ettiğinizi bilmek isterim (örneğin ellili yaşlardaki adamlar). Sınır çizgisindeki riski (örneğin on yıl içinde yüz erkekten dördü kalp krizi geçirecek) ve riskteki artışının doğal bir sıklık olarak ne olduğunu (on yıl içinde yüz erkekten fazladan iki kişi daha kalp krizi geçirecektir) bilmek isterim.

Ayrıca riskteki artışa neyin neden olduğunu tam olarak bilmek isterim; arada sırada alınan bir baş ağrısı hapı ya da kireçlenme için ağrı giderici ilaçlarla dolu küvette gün boyu kalma mı? Sonra, araştırmadan anlayan kişilerin yazdığı bloglara bakmak, buralardaki linkler sayesinde referans verilen özgün akademik makalelere ulaşarak bu makaleleri okuyup istediğimde özetlerini ikinci kez kontrol etmek yerine gazetenizi okumayı yeniden düşünürüm.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.