Kilo Vermekle Ölüm Oranları Arasındaki İlişki

Oysa ki bu kadınlarda görülen “obeziteye bağlı rahatsızlıklar” esas olarak kalp ve damar hastalıklarını yansıtmaktadır. Aslında kasıtsız kilo alımı kalp ve damar hastalıklarından ölüm oranlarını % 6 oranında düşürmüştür ki bu da kasıtlı herhangi bir miktar kilo kaybı ile ilişkilendirilen risk azalımı kadar büyük bir orandır (% 9). Toplamda sonuçlar her nasılsa sağlık durumları sıklıkla obezite ile ilişkilendiren orta yaşlı kadınlar için kasıtlı kilo kaybının uzun ömrü geliştirdiğini göstermiştir. Bu raporda en önemli “iyi haber” düşen ölüm oranlarının verilen kilo miktarından bağımsız olmasıdır, bu da birkaç kilo kaybetmenin on kilo kaybetmek kadar faydalı olduğu anlamına gelir. Ama burdan Lida hapının sağlıklı olmanız için sadece birkaç kilo kaybettirdiği anlamını çıkarmayın.

Araştırma başlangıcında sağlıklı olan katılımcıların üçte ikisi için ise kasıtlı kilo kaybı hiç de iyi değildi. Örneğin kilosu sabit kalan şişman, sağlıklı kadınlarla karşılaştırıldığında bir yıllık bir dönemde kasıtlı olarak yarım kilo ile 8 kilo arasında kilo veren kadınların kanser, kalp ve damar hastalıkları ve diğer tüm nedenlerle erken ölüm oranı riski % 40 ile 70 arası gibi yüksek bir değerde artıyordu. Öte yandan kasıtsız kilo alımı sigara kullanmayan bu “şişman” kadınların erken ölüm oranı üzerinde ters bir etki göstermiyordu. Bu bulgular şişmansanız ve herhangi bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa boy-kilo tablolarındaki “ideal”lere uymak için rejim yapmak yerine o kiloda kalmayı sürdürmenizin ve hatta birkaç kilo almaktan da endişe etmemenizin daha iyi olacağını önermektedir.

Orijinal ACS raporu verilerinin kullanıldığı ikinci raporda araştırmacılar 40-64 yaş arasında 49.337 erkeğin kasıtlı kilo kaybının ölüm oranlarına etkisini araştırmışlardır. Bir kez daha kiloya bağlı sağlık sorunu olup olmadığına göre gruplandırma yapılmıştır. 1999 yılında yayınlanan bu bulgular kadınlarda gözlemlenen bulgulara benzerlik göstermektedir. Örneğin, şişman ve sağlıklı olduğunu bildiren 36.280 erkeğin hiçbirinde kasıtlı kilo kaybının erken ölüm riskini azalttığı görülmemiştir. Aksine, bir yıllık ya da daha uzun dönem içinde yarım kilo ila 8 kilo arası kasıtlı kilo kaybı kalp ve damar hastalıkları nedeniyle ölüm riskini % 43 artırmış ve tüm diğer nedenleriyle ölüm riski de % 48 oranında artış göstermiştir.

İşin aslı kilo vermekle ölüm oranları arasında doğrudan bir ilişki söz konusudur da diyemeyiz, öyle değildir de diyemeyiz. Bu nedenle zayıflarken amacınız güzel görünmekse ve de zayıflarken sağlığınızı yitirmek istemiyorsnız Lida Dai Dai Hua Kullanın.

Etiketler: , , ,

“Kilo Vermekle Ölüm Oranları Arasındaki İlişki” için 1 Yorum

  1. gurcan diyor ki:

    Çok ilginç bir konu!..
    Paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Fazla kilolar çağımızın büyük sorunlarından biri haline geldi yazık ki.

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.