Kilo Oluşumunu Lida’ yla Engelleyin

Trans yağların sağlığımıza son derece zararlı olduklarını bir kez daha şu şekilde vurgulayabiliriz:

  •   Normal hormon yapımını önlerler.
  •   Bağışıklık sistemini zayıflatırlar.
  •   İnsülin direncini artırırlar.
  •   Yeni doku yapımını engellerler.
  •   Kilo almayı hızlandırırlar.

Öyle ki, günlük kalori alımları eşit olan iki kişiden daha fazla trans yağ tüketen kişinin, kilo olarak ağırlığı daha fazla gelmektedir. Bu Kilo oluşumunu lida ile engelleyinduruma lida kapsül ile önlem almak uygun olacaktır. Son bilimsel buluşların ışığı altında hepsini suçlamak yerine, yağları, doğal olmayan zararlı yağlar (trans yağlar) ve doğal olan faydalı yağlar olarak iki gruba ayırmalıyız. Bu yağların her tipi lida kapsül diyetlerinde fazla tüketilmemelidir.

Sağlığımıza en çok zarar veren, ileri yaşlarda ortaya çıkan hastalıkların risklerini başlatan yağlar, trans yağlardır. Bu yağlardan lida form hapı kullanımı sırasında uzak durun. Son yıllarda yapılan birçok bilimsel araştırma, şişmanlatarak insülin ve leptin direncini başlatan ve geliştiren, ileri yaşlarda ortaya çıkan hastalıklara ve obezite sorunları‘ na neden olan yağların, çeşitli işlemler sırasında bozulmuş ve doğallıklarını tamamen kaybetmiş olan bitkisel trans yağlar olduğunu ortaya çıkarmıştır. Şişmanlamanın önüne geçmek için lida kapsül kullanılmalıdır.

Harvard Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında, 1999 yılında yayınlanan kapsamlı bir çalışma sonucunda trans yağların, hayvansal katı yağlardan daha zararlı olduğu bildirilmiştir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.