Kilo Almaya Yol Açan Faktörler

Hastalığa yol açan faktörleri anlattığımız bölümde su ve yemek ilişkisini kapsamlıca izah ettik. Bu sebeple burada temel ilkemizi, yemekleKilo alma birlikte suyun içilmemesini ya da yemekten en az yarım saat önce içilmesini hatırlatmakla yetineceğiz. Fakat lida kapsül kullanımı sırasında bol bol su tüketmelisiniz.

Yemeğin kokusu alındıktan veya ne yenileceği görüldükten sonra su içmek kesinlikle zararlıdır. Çünkü gözümüz ne yiyeceğimizi gördükten veya burnumuza gelen kokular sayesinde beynimiz ne yenileceğini anladıktan sonra midemize talimatlar verir ve onun gerekli enzim ve asitleri salgılamasını sağlar. Bu durum lida kapsül kullanımı sırasında sandığınızdan çok daha önemlidir.

Dolayısıyla eğer yemekten hemen önce su içecek olursak, midenin hazım için hazırladığı o enzimlerin kullanılmadan barsaklara geçmesine neden oluruz. Su içmenin en uygun zamanı, sabah uyandıktan biri iki saat sonra ve yemeklerden en az 2-2,5 saat sonradır. Fakat lida diyet hapı kullanımı sırasında sık sık su tüketmenizde fayda vardır.

Esasında sadece şu yönteme riayet etmekle insanların metabolizmalarını düzenlemeleri ve sindirim sistemi oturtmaları mümkündür.  Sindirim sistemini düzenlemek için lida kapsül kullanmak en idealidir. Bir insan, yemek yedikten sonra en az iki saat boyunca bir şey yememeyi itiyat haline getirirse, hazımsızlık sorunu zamanla çözülür. Hazımsızlık kalmadığı zaman ise sistem düzelir ve insan yavaş yavaş sağlığına kavuşur.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.