Kilo Almaya Karşı Lida

Kilo almaya karşı lidaArtık o kadar otomatik olmuş ki bir bakıyorum buzdolabından almışım alacağımı yiyorum ya da yemişim mi diyorsunuz? Bu durumda önemli olan davranıştan önce otomatikleşmiş olan düşünceyi bilinçli hale getirmek. Ben bunun için genellikle buzdolabı kapağına ve / veya bisküvi benzeri şeylerin durduğu bir dolap varsa o dolabın kapağına bir şey asılmasını öneriyorum. Bu tarz bir beslenme kilo almaya neden olacağı için lida kapsül kullanmak gerekir.

Bu, kişiye göre değişiyor. Kimisi için kendinden daha memnun olduğu zamana ait bir fotoğraf, kimisi için hoşuna gitmeyen halinin bir fotoğrafı, kimisi için sevdiği bir şiir veya söz olabiliyor. Bazen de sadece renkli boş bir postit bile yeterli oluyor. Önemli olan her ne asarsanız asın onu görünce kendinize “Ben bunu neden yemek istiyorum?” sorusunu sormayı hatırlamanız. Cevabı verdikten sonra yiyip yememek size kalmış… Lida kullanmak da öyle…

Bu da şartlanmanın güzel bir örneği. Televizyon ile yemek, son zamanlarda da bilgisayar ile yemek öyle birleşiyor ki insanın kafasında. Televizyonun karşısına geçer geçmez gidip mutfaktan bir şeyler almak geçiyor insanın içinden. Sanki biri olmadan öbürü olmazmış gibi. Bu özellikle kuruyemiş veya cips ise mideden çok, el ve ağzı meşgul etme amacıyla miktarı fark edilmeksizin tüketiliyor. Bu durumda iki seçenek var. Bunlardan biri lida zayıflama hapı kullanmaktır.

Bir başka seçenek ise elinizi meşgul edecek başka bir şey bulmak. Bazı kadınlar örgünün yardımcı olduğunu söylüyorlar. Eli meşgul etmekle kalmayıp zihni de belli bir şeye yönlendiriyor, terapötik bir etki de sağlıyor. Size uygun bir uğraş bulmak da sizin yaratıcılığınıza kalmış!

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.