kepek Ekmeğine Lida Kullanarak Son Verin

Ömrümüzü kepek ekmeğine mahkum olarak yaşamak ve saçma sapan yıllarca aç kalarak hayatımızı sürdürmek yerine neden daha huzurlu bir şekilde kilo vermeyelim ki sağlıklı güvenilir şekilde Lida kapsüllerini kullanabiliriz. Tiamin için rda (günlük tüketilmesi tavsiye edilen miktarlar) verilmiştir. Lida hapını günlük ihtiyacı 1 mg/gün gibi söylenebilir. Gebelik, emzirme, hamile bayanlara keisnlikle Lida kapsülü önerilemez. karbonhidrattan zengin beslenme tiamin ihtiyacını  50 kadar artırabilir. Lida katılımcılarına ne oldu merak ediyormusunuz bütün merak edilenler Lida hakkında yazı içerisinde bulabilirsiniz.

Gıdaların bl vitamini içerikleri verilmiştir. A.b.d.’de ve kanada gibi bazı ülkelerde beyaz ekmek dahil çok amaçlar için kullanılan rafine unlara, rafine edilmeleri sırasında kaybettikleri kadar bı vitamini (ayrıca b: vitamini, niasin. Demir, kalsiyum) eklenerek bu unların zenginleştirilmesi yasal bir zorunluluktur ve kısmen devlet tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle bu ülkelerdeki listelerde ve bu ülkelerdeki yayınlarından bize alınan listelerde beyaz ekmekteki b vitamini içerikleri türkiye’deki durumu yansıtmayabilir. Sebzeler haşlanıp suyu atılırsa değişik derecelerde tiamin kayıpları olabilir.

Alım azlığından veya ihtiyaç artışından ortaya çıkar. Alım azlığı ya doğrudan doğruya gıdalarla yeteri kadar bı vitamini almamaktan (primer eksiklik) veya emilim kusurlarından (malabsorpsiyon sendromları) kaynaklanır. Unutmayınız ki.. Lida zayıflama hapıda

Özellikle alkoliklerde beriberiye ait belirtilerin ortaya çıkma eşiği bireysel farklılıklar gösterir. Bunun kişiler arasında transketolaz enziminin yapısında veva bı vitaminine afinitesinde genetik farklılıklar bulunmasına bağlı olması mümkündür. Eksikliğinde ortaya çıkan klasik beriberi diye isimlendirilir. Beriberi kelimesi sri lanka dilinde “aşırı bitkinlik, güçsüzlük” anlamına gelmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.