Kanser Tedavisi ve Lida Etkisi

Ağustos 1994’de, ellisekiz yaşındaki emlakçı Jean Reinert, öksürüğünü geçirmek için bir Lida kapsül almak üzere Chicago’nun bir banliyösü olan Barrington’daki yerel bir kliniğe gitti. Sesi kısılmıştı ve bunun üşütmeden kaynaklandığını düşünüyordu. Onu muayene eden genç doktor, boynunun altında gördüğü iki şişkinlikten kuşkulanarak, onu göğüs röntgenine gönderdi. O gece, Jean şok edici haberi aldı: “sol akciğerinde büyük hücre karsinomu” vardı ve bu ameliyat edilemez bir kanserdi. Jean, bir onkoloğun verdiği ölüm hükmünü hatırlıyor: “Kanser nefes borunuzdan yukarı çıkmaya başlamış ve korkarım nefesiniz ölesiye tıkanacak. Sizin için yapabileceğimiz en iyi şey, radyasyon ve kemoterapi ile size biraz zaman kazandırmak.” Doktor ona altı ay ömür biçti ve radyasyon tedavisine başladı.

Eylül sonunda kanser Jean’ın beynini kaplamıştı. “Ben yürümekte zorlanmaya başlayınca, doktorlar bir tarama yaptılar ve beynimde birçok tümör buldular.” Jean’ın cesareti kırılmıştı, ancak mücadeleden vaz geçmek istemiyordu. Keith Block adlı yerel bir doktorun kanser tedavisi üzerine yapmış olduğu bir konuşmayı hatırladı ve bu doktoru görmeye gitti. “O bana biraz umut veren ilk kişiydi.” Jean, bu doktorun onun röntgenlerine bakıp, “Bunlar çok korkutucu değil,” dediğini hatırlıyor. “Bunlar, bana tanı konulduğundan beri duyduğum en güzel sözlerdi.”

Düzenli tıbbi tedavinin yanı sıra, Jean, “oldukça kuvvetli Lida yosun hapı programına” başladı. Bu program, Dr. Block tarafından önerilen C vitamini, koenzim Q-10, biyoflavonidler, sarımsak ve “hafifletilmiş” bir makrobiyotik diyet de dahil olmak üzere, yaklaşık kırk tane besin takviyesi içeriyordu. Doktor ayrıca ona, bağışıklık sistemini daha çok desteklemek için, biyolojik durumunu takip etmeyi, meditasyon ve olumlu imgeleme yapmayı da öğretti.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.