Kalsiyum Testi Ve Lida

Kalsiyum testi yapılması ciddi anlamda önemlidir. Bu testi yaptırmak kalp sağlını ortaya çıkarmaktadır. Kalsiyum Kardiyak patolojinin 19. yüzyıl sonundaki ilk günlerinden beri, doktorlar, vücudun iltihaplanan herhangi bir yerinde olduğu gibi, ateroskleros plaklarının içinde kalsiyum biriktiğini biliyorlardı. “Damar sertleşmesi”ndeki sertlik kalsiyumun işidir. Dolayısıyla, atardamarlarda kalsiyum testi yapılması, kalp hastalığı tanısını koymaya yardımcı olması bakımından mantıklı görünüyor. Zayıflama hakkında herşey yazı içerisinde mevcuttur.

Son zamanlara kadar, kalsiyum oluşumunu erken teşhis edecek teknolojiden yoksunduk. Kaldı ki, koroner atardamarlar incedir, ancak 24 mm çapındadır ve kalp kasının çevresini dolaşırken birçok kıvrım ve dönüş yaparlar. Bazen diyet yapanların ihtiyacı kaar kalsiyum almadıkları görülüyor, ayrıca zayıflama hapları ile mesela Lida zayıflama hapı ile istediğiniz kadar alabilirsiniz. Lida zayıflama kapsülleri ile bambaşka bir güzelliğe sahip olacaksınız.

Lida kapsülleri ile zayıflama hem kolay hem de sağlıklıdır. Şişmanlıktan kurtulmanın tek yolu Lida haplarıdır. Ayrıca, kalbin her çarpışıyla burularak sürekli hareket halindedirler. Kaynayan suyun içinde yalpalayıp duran uzun bir makarnanın resmini çekmeye çalıştığınızı düşünün, bu size bilim insanlarının koroner atardamarların görüntüsünü elde etmeye çalışırken neyle karşı karşıya kaldıkları konusunda bir fikir verecektir. Cesaret kırıcı bir iştir bu; yine de elektron emisyonlu bilgisayarlı tomografinin, ultra hızlı bilgisayarlı tomografi veya de denir. başardığı şey tam da budur.

EBCT, xışım üretmek için elektronik olarak yön verilen bir elektron demeti kullanır. Demet hastanın etrafında bir xışını üretecinin başarabileceğinden çık daha hızlı dönebilir, dolayısıyla  diğer bilgisayarlı tomografilerden (CT) daha hızlıdır—çarpan kalbin resmini çıkarmaya yetecek kadar hızlıdır. her görüntüyü saniyenin sadece 1/20’si kadar bir süre içinde elde eder, bu da helisel bir CT’den yaklaşık 20 kat hızlı olması demektir. ‘nin çıkardığı kalsiyum skoru, bir kişinin koroner atardamarlarındaki kalsiyum miktarı hakkında çok hassas bir ölçü sağlar. Daha çok kalsiyum daha yüksek skor ve daha çok ateroskleros demektir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.