Kadınlar Neden Erkeklerden Daha Duygusaldır?

Farklı olan yalnızca cinsiyet organları değildir. Gebeliğin 13. haftasında duyu organlarının gelişimi de az çok farklılık gösterir ve kızlar bu açıdan belirgin bir avantaja sahiptir. Kız bebeğin doğduğunda seslere, kokulara ve görsel imajlara karşı duyarlılığı daha keskindir.

Gebeliğin dördüncü ayına doğru ilerledikçe, fetüste erkek ya da kadın beyni gelişir. Kadın beyni daha küçük olduğu ve daha az sayıda hücre içerdiği halde daha karmaşık bağlantılar gösterir. Deneyler, duygusal içerikli mesajlarla karşılaşan kadın beyninde erkek beynine göre çok daha fazla sayıda bölgenin harekete geçtiğini gösteriyor.

Araştırmalar bu nedenle çok daha küçük yaşlardayken bile dişilerin erkeklere göre daha fazla empati kurma eğiliminde olduğunu düşündürüyor, 15 aylık bir kız çocukta dil becerileri daha gelişkindir ve bu kız çocuk sözel beceri açısından yaşıtı olan erkek çocuğun önünde gidecektir. 5 yaşındayken bile konuşması yaşıtı olan erkek çocuğa göre ortalama 2 ay ileride olacaktır.

Buna karşılık “kadınlar harita okuyamaz” şakalarının kökeni de göründüğü kadarıyla biyolojiye dayanmaktadır. Bütün suçu testosteronun üstüne atabiliriz; ama görünüşe göre erkekler doğuştan gelen bir uzamsal farkındalığa sahip.

Erkeklerde ve kızlarda hormonal bağlantılar farklı şekilde kurulur bununla birlikte her iki cinsiyetin de kendi içinde büyük değişkenlikler söz konusudur. Kızlarda da erkeklerde de testosteron üretilir; ancak, kızlarda üretilen testosteron erkeklerde üretilenden çok daha azdır ve kızınızın “hanım hanımcık” ya da uzamsal becerileri üst düzeyde bir “erkek Fatma” olması, görünüşe göre anne karnındayken ne kadar testosteron ürettiğine ve bir ölçüde de anneden kaynaklanan androjenlerin ne kadarının plasentayı geçtiğine bağlıdır. Gebelik öncesinde Lida zayıflama ilacı kullanmak annenin bedenindeki testesteron-östrojen dengesine zararlı bir etkide bulunmaz bu nedenle güvenle kullanabilirsiniz. Ancak gebelik döneminde vücudunuzun doğal olarak yağ biriktirmesi gerektiğinden Lida kapsül zayıflama ilacı kullanmanız önerilmez.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.