İşin Sırrı Lida’ya İnanmakta

Midenizin ağrıması ya da kilo almanız için gereken komutu zaten siz beyninize siz göndermiş olabilir misiniz? Tabii ki beyniniz bu problemi düzeltir ama beyninize farkında olmadan bir sorun yaratmasını siz söylemiş olabilir misiniz?

Beynim ben neye inanırsam o maddeyi salgılıyordu değil mi? Peki siz sigarayı bıraktıktan sonra kilo alacağınıza inanıyorsanız ne olacak? İşte o zaman beyniniz siz sigarayı bıraktıktan sonra inancınız doğrultusunda size kilo almanız için gerekli kimyasalları salgılayacaktır. Niye zayıflatsın ki? Sizden gelen komut zayıflatması üzerine değil, şişmanlatması üzerine. Yukarda şunu demiştim, bazen ilacın iyileştirme gücünden çok daha büyük bir güç yaratır boş kapsüller. Malesef bu iyi durum, tam tersi için de geçerlidir. Eğer kullandığınız kortizon ilaçlarının sizi çok şişmanlatacağına inanıyorsanız, ki bu kötü bir inanç, ve sürekli bu inanç içersindeyseniz, kortizonun yaratacağı şişmanlıktan çok daha büyük bir şişmanlığı siz yaratabilirsiniz. Tekrar söylüyorum, beyniniz bedeninizin neresine ne göndermesi gerektiğini çok iyi biliyor. Yeter ki siz ondan isteyin. Çoğu kişi beyninden nasıl istekte bulunacağını bilmez. Lida zayıflatıcı ‘nın önemli bir özelliği de vücudunuzun doğal yollarla ve sağlıklı zayıflayabilmesi için beyin ile koordine olarak çalışmasıdır. Lida kullanan kimselerin beyinleri de zayıflamaya yönelik hormonlar salgılamaya başlar.

Kullandığınız ilaçların metobolizmanızı yavaşlatacağına mı inanıyorsunuz? Belki de bana şunu söylüyorsunuz: Yasemin hanım, valla inandığımızdan değil, ilacın yan etkilerinde bu yazıyor. Doktorlar da söylüyor: Bu ilaç metobolizmanızı yavaşlatır ve size kilo aldırır. Bu bilinen bir gerçek. Benim yarattığım bir şey değil. Size katılıyorum, İşte ben de tam olarak bundan bahsediyorum. İlacın yan etkisinin iki katı yan etkiyi siz yaratabiliyorsunuz. Belki ilaç sizin metobolizma hızınızı %5 düşürecektir. Ama siz ona bu kadar inanır kafanızda bu kadar büyütürseniz metobolizma hızınızı %25 oranında düşürebilirsiniz.

(Yukarda söylemiştik, hastalar iyileşeceklerine inanırsa, bir ilacın tedavisinden daha büyük bir iyileşme gerçekleşiyor. Ne yazık ki bu durumun tam tersi de geçerli. Metabolizmanın yavaşlayacağına inanıyorsanız, o zaman iki katı yavaşlatabiliyorsunuz.). Bu açıdan bakıldığında işin sırrı inanmaktadır. Ancak iş zayıflama konusuna gelince senelerdir türlü rejimler, diyetler, ağır egzersizlerle hevesi kırılmış insanların çoğu genelde zayıflayabileceklerine inanmıyor. Lida yosun hapı etksisini böyle vakalarda daha iyi gösteriyor. İnsanlar kilo verebileceklerini anladıklarında hayata daha sıkı bağlanıyor, daha mutlu oluyorlar.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.