Hayvansal Gıdalarla Diyet

Hayvansal gıdalarla diyetEt içermeyen, kompleks karbonhidratlar açısından zengin bir vejetaryen diyet uygulayan kızlar üzerinde yapılan modern çalışmalar, bu kızların daha geç yaşta regl olduğunu ve aynı zamanda akne oluşumlarının da daha az olduğunu göstermiştir. Bu tip diyetler lida kapsül ile desteklenirse kilo verimi daha kolay olacaktır.

Hayvansal yiyeceklerin fazla tüketimi üreme fonksiyonu ve büyüme ile ilgili hormonların daha fazla üretilmesine neden olur. Bu hormonal anormallikler yetişkinliğe kadar devam eder. Meyve ve sebzeler açısından fakir olan ve bol et içeren bir diyet ayrıca rahimde fibroidlere de neden olur.

Et tüketimi artıp, bitkisel gıda tüketimi azaldıkça, fibroid riski orantısal olarak artmaktadır. Lida destekli diyetlerde et tüketimi makul ölçülerde olmalıdır. Diğer bir deyişle, sahne bizim kötü beslenmemizle erken yaşlarda hazırlanmaktadır. Göğüs ve prostat kanseri gençlikteki yeme alışkanlıklarımızdan güçlü bir şekilde etkilenmektedir.

Önce Avrupa, daha sonra da Amerika kökenli araştırmalar, erken regl konusunda kişinin diyetindeki protein zenginliğinin fazla vücut kilosuna göre daha belirleyici olduğunu göstermiştir. Bu yaşlarda alınan kilolar için lida kapsül kullanmadan önce doktorunuza danışın. Lida kapsül’ ün çocuklar ve yaşlılar tarafından kullanılması sakıncalıdır.

Bu sonuç, Güney Afrika’ da bol hayvansal protein alan kızların erken regl olduğunu gösteren çalışma ile de tutarlıdır. 1990′ larda yapılan Çin Oxford Cornell Projesi’ nden alınan datalar incelendiğinde de, yine hayvansal ürünlerin tüketimi ve göğüs kanseri olma sıklığı arasında yüksek bir korelasyon bulunmuştur.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.