Fiziksel Egzersizler ve Zayıflama

Çok yoğun koşmanın neden olduğu kalp sorunlarıyla karşılaşılmıştır. Ancak bu gibi durumlar, eğer bedenimizin kendine özgü yeteneklerini hesaba katmaz ve her türlü fiziksel egzersiz için önemli olan, hareketin yoğunluğunu dereceli olarak artırma kuralına uymazsak ortaya çıkar. Bazı insanların hedefi sağlığını yoluna koymak değil, hızla kilo vermektir. Formda olmayan ve toksinlerle kirlenmiş bedenleri yoğun olarak koşmak gibi bir egzersize dayanacak halde değildir. Bunu ancak lida kullanarak ve egzersizler yaparak sağlayabilirsiniz. Konu ne olursa olsun, ölçülü olmayı alışkanlık haline getirmeliyiz; yerken, içerken ve spor yaparken. Koşu yaparken kendimizi yenilenmiş, genç ve sağlıklı hissedebilmek için hangi kurallara uymamız gerekir?

  1. Yalnızca ayağınıza tam uyan, tabanı doğru şekillendirilmiş ayakkabılar giyerek koşun.
  2. Darbeleri soğurma yeteneği olan toprak veya çim üzerinde koşun ki, kaslarınız ve eklemleriniz güçlensin. Sert zeminlerde koşmak eklemlerinizde hasara ve iltihaplanmalara neden olabilir.
  3. Eğer son zamanlarda fazla hareket etmemiş iseniz, yürüme ve koşmayı birlikte ardışık olarak yapın; otuz metre kadar koşun, sonra biraz yürüyerek bedeninizi rahatlatın, sonra tekrar koşun.
  4. Kendinizi fazla zorlamayın; kaslarınızı gevşetin ve adımlarınızı kısa tutun. Önemli olan ne kadar yol kat ettiğiniz değil, bütün kaslarınızın nasıl hareket ettiğidir. Topuklarınızdaki hafif şoklar, damarlarınızda kanın yukarı doğru hareket etmesini sağlar. Bunun işlevi masaj gibidir, kan damarlarınızın duvarlarını güçlendirir; kolesterolün ve tuzların damarlarınızda ve eklemlerinizde birikmesini engeller.
  5. Terlemeyi sağlamak için sizi ısıtacak giysiler giyin; bu, bedeninizin temizlenmesine yardımcı olur.
  6. Hareket ettikten sonra, hareket için harcadığınız zamanın yarısı kadar süreyle uzanın ve dinlenin. Bacaklarınızı kalp seviyesinin üzerine kaldırın; böylece kalbin kanı yukarı doğru daha kolay pompalamasını sağlayın. Koştuğunuz zaman kanınızın normalden daha hızı pompalanması gerekir. Bu nedenle, hareket ettikten sonra kalbinizin dinlenmesine olanak sağlamanız gerekir.
  7. Eğer akşamları koşuyorsanız, bunu yemekten 1-2 saat sonra yapın.
  8. Koşmak keyif veren bir hareket olmalıdır, bir angarya değil.
  9. Yalnız koşmak daha iyidir. Her bireyin sağlığı ve form durumu birbirinden farklı olduğundan birbirlerinden farklı hız ve yoğunlukta koşmaya olanak verir. Koşmaya alışık bir grupla koşuya çıkan koşmaya yeni başlamış kişiler, onlara ayak uyduracağım derken aslında sağlıklarına hasar veriyor olabilirler.
  10. Koşmanın şifa verici etkisini artırmak için gün aşırı koşun.

Koşmak orjinal lida zayıflama kapsülünün daha kısa sürede sizi zayıflatmasına da neden olur. Lida hapı kullananlar ‘ın böyle egzersizler yapmaları daha kısa sürede sağlıklı zayıflama imkanı sağlar.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.