Fazla Kiloları Azaltan Etkenler

Bitkilerde ve hayvansal dokularda bakır bulunduğu 150 yıldan beri bilinmektedir. 50 yılı aşkın süredir bakırın hayvanlar için temel birFazla kiloları azaltan etkenler besin maddesi olduğu biliniyor. 40 yıl kadar önce insanlarda da bakır eksikliği bulunabileceği ortaya atılmıştır. Bakır eksikliği lida kapsül kullanan kişiler için de önemlidir.

Bakır eksikliği anemi, iskelette bozukluklar, merkezi sinir sistemi‘ nde dejenerasyon (yozlaşma), üretkenliğin azalması, kan kolesterolünde yükselme, kardiyovasküler sorunlar, bağışıklık sisteminde bozukluk, saçların renginde ve yapısında olumsuz değişiklikler gibi belirtilerle kendini gösterir. Bu durumun önüne geçmek için lida diyet kapsülü kullanmak gerekir.

Bakır, metabolizmanın normal çalışması için gerekli temel maddelerden biridir. Metabolizmaya bağlı kilo artışları için lida kapsül kullanımı uygundur. Normal bir yetişkinin bedeninde yaklaşık 60-110 mgr bakır bulunur. Bunun altıda biri karaciğerde, altıda biri beyinde, üçte biri kaslarda, geri kalanı ise bedenin öbür kesimlerinde toplanmıştır. Bakır depolama işini karaciğer üstlenmiştir. Karaciğer fazla bakırı safra yoluyla bedenden atar. Öyle ki, besinlerle aldığımız bakır miktarı yükselse bile, bedendeki bakır miktarı aynı kalır.

Bazı bakirli enzimlerin beyin metabolizmasıyla ilgili olduğu bilinir. C vitamininin oksitlenmesinde de bakır rol oynar. Beslenme yoluyla aldığımız bakırın yaklaşık % 30′ unu beden emer ve lida diyetleri sırasında kullanır. Günlük gereksinim 25 mgr’dır. Bu da, günlük emilimin 0.6-1.6 mgr dolayında olduğu anlamına gelir. Bakır emilimini azaltan etkenlerin başlıcaları aşın miktarda C vitamini ve çinko, çiğ et, kalsiyum, molibden, cıva, kurşun ve sülfittir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.