Fazla Kilolara Neden Olan Davranışlar

Prof. Pasinetti tarafından yapılan bir çalışmada, beyninde Alzheimer plakları oluşturulan fareler iki gruba ayrılmış, birFazla Kilolara Neden Olan Davranışlar gruba diğerine göre %30 daha düşük kalori verilmiş; 9 ay sonra yapılan incelemede düşük kalori (daha az yağ ve şeker) ile beslenen farelerin beyinlerindeki plakların azaldığı görülmüştür. Indiana Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada da kan basıncı yüksekliği, yağlı beslenme ve yüksek kolesterolün bunama ve Alzheimer riskini 210 misli artırdığı gösterilmiştir. Düşük kalorili beslenme yerine lida kullanmak daha mantıklı bir zayıflama çözümüdür.

Beşon milyon yıl önce yaşayan atalarımızın uzun süreli açlık dönemleri yaşadıklarını biliyoruz. Muhtemelen doğanın canlandığı bahar ve yaz aylarında iyi besleniyor, kışın gıda bulmakta zorlanıyorlardı. Vücudunuzu, zengin bir Orta Çağ kasabası gibi düşünün, üretiyor ve komşu köylerle ticaret yapıyorsunuz.

Her şey bol olduğu için herhangi bir kısıtlama yapmanız gerekmiyor. Ambarlarınızdaki yiyecekleri, deponuzdaki suyu esirgemeden harcıyorsunuz. Derken bir gün surlardaki nöbetçiler düşman ordusunun yaklaştığını haber veriyor. Ne yaparsınız? Elinizdekileri daha dikkatli kullanmaya çalışarak kuşatılan kale halkının ömrünü uzatmaya çalışırsınız.

Bolluk günlerinde bir’iki haftada boşalan ambarınız, aldığınız tedbirler sayesinde size aylarca yeter. Az yiyen insanın vücudu, aynı düşman kuşatmasındaki kalenin komutanı gibi ciddi önlemler alır, lüzumsuz sarfiyatı kısar, bu da ömrünüzün uzamasına neden olur. Günümüzde, fiziksel şartların eskiye göre çok iyi olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu bizi tembelliğe itiyor, bakkala giderken arabaya bindiğimiz yetmezmiş gibi, beş dakikalık yolda arabanın klimasını çalıştırıyoruz. Lida ile verilmeye gerek duyulan kiloların sebebi bu tarz davranışlardır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.