Fazla Kilolara Lida’ lı Önlem

Fazla kilolara lida lı önlemMutlu olacağına inanan insanın iyimser bir insan olduğu söylenebilir. İyimserlik kişinin zihnindekileri değiştirir. Bu nedenle iyimserlerle kötümserlerin olayları algılayışı, hatırlayışı ve açıklayışı farklıdır. İyimserler daha çok güzel olayları hatırlarlar, hayatın zevkli yanlarına bakarlar ve zorlukları düşünmezler. Lida kullanımı sırasında iyimser olun.

Bunun sonucu olarak da pozitif duyguları daha çok yaşarlarken negatif duygu ve olayları daha az hissederler. İyimser insan olumlu beklenti içinde olduğu için olumlu ruh hallerini yaşamaya ve pozitif olaylarla karşılaşmaya daha fazla eğilim gösterir. Bunlar da sağlık durumu açısından daha yararlıdır.

Daha sonra detaylı olarak ele alacağımız bir dizi araştırmada, olumlu şeyler bekleyen insanların sağlıklarının daha az bozulduğu ve fiziksel durumlarının daha iyi olduğu gözlenmiştir. Ameliyat geçiren kalp hastaları üzerinde yapılan bir başka araştırmada, iyimserlerin akciğer fonksiyonlarının ameliyat süresince daha iyi olduğu ve ameliyatın ardından da daha hızlı iyileştikleri görülmüştür.

Öte yandan, kötümserlerin bağışıklık sisteminde önemli işlevsel eksikliklerin ortaya çıktığı anlaşılmıştır. Dünyaya daha olumlu bir gözle bakmak, kişinin yirmi ya da otuz yıl sonraki sağlığının nasıl olacağını gösterebilir. Yani, Pollyanna haklıydı: Olayların iyi yanlarını görmek için çok geçerli sebepler var.

Daha sonra tekrar değineceğimiz gibi, olumlu ruh halleri ve beklentiler sadece kendimizi iyi hissetmemizi sağlamakla kalmaz aynı zamanda daha uzun, daha sağlıklı bir hayat sürmemizi de sağlar. İnsan organizması ömür boyu her an hastalık yapıcı mikroplar ya da stres durumlarıyla burun buruna yaşayan savunmasız bir kurban değildir. Bu olumsuz durumlarda bile beynimizin yönettiği bir iç savunma sistemi sayesinde, bozulmaya ve hastalıklara karşı direniriz. Bu savunma mekanizması beş milyon yıldır gelişmektedir ve maruz kaldığımız zararlı durumlarla savaşmak için bize gerekli zamanı kazandırır.

Hastalıklardan her zaman bu kadar kolay kurtulamayabiliriz. Fakat olumlu bakış açısı geliştirerek tıbbi açıdan hayal edilemez biçimde hastalıklara karşı daha dirençli olur ve sağlığımızı koruyabiliriz. Bunun için gereken, zihnin zevk aramaya yönelik bakış açısı ile sağlıklı duyusal hazları bir araya getirebilmektir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın


Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.